Bu kütüphane 24 saat açık

BURSA Bu kütüphane 24 saat açık Haberin detayları yazımızın devamında. Haber detayına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  Bu kütüphane 24 saat açık İHA
Bu içerik 79 kez okundu.
Son Haberler Bursa’da Setbaşı Şehir Kütüphanesi, kitap meraklılarına ve ders çalışmak isteyen öğrencilere 24 saat hizmet veriyor.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kitap okumak ve ders çalışmak isteyen insanların kütüphanenin 24 saat açık kalmasını talep etmesi üzerine Setbaşı Şehir Kütüphanesi’nin günün her saatinde vatandaşlara hizmet verebilen bir yer olmasını sağladı. 2017 yılının ilk gününden itibaren 24 saat boyunca açık duran kütüphanede ders çalışan öğrenciler uygulamadan memnun. İmtihanlara hazırlanan öğrenciler, ders çalışmak için günün her saatini kütüphanede geçirebildiklerini ve bu şekilde çok daha fazla verim aldıklarını belirtti.
Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürü Ayşe Hacıoğlu, "Okuyucularımızın böyle bir ihtiyacı olduğunu fark eden başkanımızın talimatıyla kütüphanemizi 24 saat boyunca açık tutarak, gün içinde çalışan insanlar ve evinde verimli ders çalışma imkanı bulunmayan öğrenciler için uygun hale getirdik. Kütüphaneyi 24 saat açık hale getirdiğimizde önce sadece alt katı açık tutmak istedik, fakat gelen okuyucu sayısı beklediğimizden fazla olduğu için üst katı da hizmete açtık" şeklinde konuştu.
Bursa Şehir Kütüphanesi 1998 senesinde hizmete açıldı ve içerisinde 75 bin civarı eseri barındırıyor.
(Yusuf Ali Arslan / İHA)
Son Haberler, Son Dakika BURSA Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ın Rakibi Belli Oldu UEFA Avrupa Ligi 2017 Çeyrek Final Eşleşmeleri
Beşiktaş'ın Rakibi Belli Oldu UEFA Avrupa Ligi 2017 Çeyrek Final Eşleşmeleri
İçerde Dizisi Sema Komiseri Kim Oynuyor Duygu Sarışın ile Çağatay Ulusoy Sevgili mi
İçerde Dizisi Sema Komiseri Kim Oynuyor Duygu Sarışın ile Çağatay Ulusoy Sevgili mi