Haber Detayları

Çalışan İşçi Anneye Bakıcı Parası 2017 Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılı Nasıl Alınır

Çalışan İşçi Anneye Bakıcı Parası 2017 Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılı Nasıl Alınır

Çalışan işçi Anneye, Bakıcı Parası 320 Euro yardım. Avrupa Birliği ile ortaklaşa yürütülen Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi kapsamında çalışan annelere her ay bin 540 TL bakıcı parası verilecek. Kimler faydalanabilecek.

5 İlde Çalışan Annelere, Bakıcı Parası 320 Euro yardım. Avrupa Birliği ile ortaklaşa yürütülen Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi kapsamında çalışan annelere her ay bin 540 TL bakıcı parası verilecek. Kimler faydalanabilecek.

 İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da da uygulanmaya başlandı.

 

Bakıcı Parasından Kimler Faydalanabilir?
* T.C. vatandaşı olmak
* 0-24 ay aralığında çocuğu olmak
* Sigortalı olarak tam zamanlı çalışıyor olmak
* Asgari ücretin 2 katından fazla maaş alıyor olmamak
* Çalıştırdığı bakıcıyla arasında akrabalık ilişkisi bulunmamak
Çocuk Bakıcısında Aranan Şartlar Neler?

* T.C. vatandaşı ve kadın olmak
* Bakıcı ile ailenin aynı ilde ikamet ediyor olması
* En az ilkokul mezunu olmak
* En az 18 yaşında olmak

Bakıcı Parası İçin Başvurular Nasıl Yapılacak?

Verilen şartlara uygun olan anneler başvurularını www.sgk.gov.tr adresinden yapacaklar. Başvuruların ardından bakıcının sigortası yapılmalı, maaşı tam ve zamanında banka aracılığıyla ödenmelidir.

Bakıcının bulunduğu ev ara sıra ziyaret edilerek denetleniyor.

Küçük Çocuğu Olan Annelere Müjde! Evde Çocuk Bakımı Projesi Şimdi de İstanbul ve Ankara’da… Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülmekte olan Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi kısaca Evde Çocuk Bakımı Projesi Antalya, Bursa ve İzmir’den sonra şimdi de İstanbul ve Ankara’da uygulanacak.
rnProjeden yararlanmaya hak kazanan annelere aylık 416 €’ya kadar mali destek verilecektir. 0-24 ay çocuk sahibi olan ve hizmet akdi ile (işçi olarak) tam zamanlı bir işveren yanında çalışan sigortalı annelerden;

✓ İlk kez işe başlayacak, işine geri dönecek veya kayıtsız çalıştırdığı çocuk bakıcısını kayıtlı hale getireceklere 9 aya kadar aylık 320 €,

✓ Çocuğuna tek başına bakan, engelli çocuğu olan ve resmi makamlarca onaylanmış (Milli Eğitim Bakanlığı ve/veya İŞKUR onaylı veya Mesleki Yeterlilik Kurumu Belgesi de dahil) sertifikaya sahip veya sertifika programına kayıtlı çocuk bakıcısı çalıştıranlara ise 9 aya kadar aylık 416 €, Mali destek verilecektir. Annelerin hizmet akdine tabi çalışması ve yanlarında çocuk bakıcısı çalıştırması şarttır. Mali destekten yararlanmak isteyen anneler, 28 Kasım 2016 tarihi sabah 10:00 saatinden itibaren SGK’nın web sayfası  www.sgk.gov.tr’de ve www.evdecocukbakimi.net adresinde açılacak linkten ön kayıt yaptırabileceklerdir. Annenin ve çocuk bakıcısının taşıması gereken şartlar ve Proje ile ilgili diğer ayrıntılara www.evdecocukbakimi.net adresinden ulaşılabilinir.

Detaylı bilgi ve başvuru için TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ