Darbecilerin yargılanacağı duruşma salonunda sona gelindi

ANKARA Darbecilerin yargılanacağı duruşma salonunda sona gelindi Haberin detayları yazımızın devamında. Haber detayına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 Darbecilerin yargılanacağı duruşma salonunda sona gelindi İHA
Bu içerik 55 kez okundu.
Son Dakika FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimine ilişkin yargılamaların yapılacağı Sincan Cezaevi’ndeki duruşma salonu inşaatında sona gelindi. 12 bin 500 metrekarelik alana sahip Türkiye’nin en büyük duruşma salonu 730 sanık, 600 avukat, 154 izleyici ve 84 basın mensubu olmak üzere bin 568 kişilik kapasiteye sahip.
FETÖ’nün 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde Ankara’da yaşanan olaylara ilişkin yargılamarın yapılacağı Sincan Cezaevi Yerleşkesi’ndeki duruşma salonu inşaatının 15 gün içinde bitmesi bekleniyor. Tutuklu sanıkların sayısının fazla olmasından dolayı, bu kadar sanığı bir arada yargılayabilecek nitelikte bir duruşma salonu bulunmadığı için 2 Ağustos 2016 tarihinde yapım çalışmalarına başlanılmıştı. 12 bin 500 metre kare alana sahip olan duruşma salonu bodrum, zemin ve hakim/savcı katlarından oluşuyor.
2 bin metrekarelik duruşma salonu ise 730 sanık, 600 avukat, 154 izleyici ve 84 basın mensubu olmak üzere toplam bin 568 kişilik kapasiteye sahip. Duruşma salonu, davaların rahatlıkla yürütülüp izlenebileceği, ses/görüntü sistemleri ve elektronik güvenlik sistemleriyle donatıldı.
(İHA)
Son Haberler, Son Dakika ANKARA Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ın Rakibi Belli Oldu UEFA Avrupa Ligi 2017 Çeyrek Final Eşleşmeleri
Beşiktaş'ın Rakibi Belli Oldu UEFA Avrupa Ligi 2017 Çeyrek Final Eşleşmeleri
İçerde Dizisi Sema Komiseri Kim Oynuyor Duygu Sarışın ile Çağatay Ulusoy Sevgili mi
İçerde Dizisi Sema Komiseri Kim Oynuyor Duygu Sarışın ile Çağatay Ulusoy Sevgili mi