Yeni Gelişme Hrant Dink mezarı başında anıldı

İSTANBUL Hrant Dink mezarı başında anıldı Haberin detayları yazımızın devamında. Haber detayına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni Gelişme  Hrant Dink mezarı başında anıldı İHA
Bu içerik 34 kez okundu.
Son Dakika Haberi Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, ölümünün 10’uncu yılında mezarı başında anıldı.
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, Ölümünün 10’uncu yıl dönümünde Zeytinburnu Balıklı Ermeni Mezarlığı’nda düzenlenen tören ve dualarla mezarı başında anıldı. Dink’in kabri başında düzenlenen anma törenine Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, eşi Rakel Dink, oğlu Arat Dink, kardeşleri Yervant Dink, Horsof Dink, torunları ve sevenleri katıldı.
Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Bugün 10’uncu seneyi devriyesinde Hrant Dink’i muhabbetle andık. Bu vesileyle ben bir kere daha başta eşi olmak üzere bütün aileye, sevenlerine, arkadaşlarına, Ermeni cemaatine, Agos çalışanlarına, Hrant Dink’in Türkiye’deki ve yurt dışındaki arkadaşlarına başsağlığı diliyorum, sabırlar diliyorum. Ailesine tekrar sabırlar diliyorum. Dava süreci sizinde yakından izlediğiniz gibi pek çok başka süreçlerle iç içe geçmiş bir biçimde bugünlere kadar geldi. Ne tür karanlık oyunlar oynandığını, davanın kendisinde de ne tür oyunlar oynandığını gördük. İnşallah bundan sonraki süreç hakka, hukuka, adalete uygun bir biçimde yürüyecek” dedi.
Tören sonunda sevenleri Dink’in kabri başına çiçek bıraktı.
(Murat Ergin - Serdal Altıntepe / İHA)
Son Haberler, Son Dakika İSTANBUL Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2017 Eser West Neden Diskalifiye Oldu Yerine Yeni Yarışmacı Kim Oldu
Survivor 2017 Eser West Neden Diskalifiye Oldu Yerine Yeni Yarışmacı Kim Oldu
Karabükspor 2-1 Beşiktaş Süper Lig Son Puan Durumu
Karabükspor 2-1 Beşiktaş Süper Lig Son Puan Durumu