Son Durum İran eski Dışişleri Bakanı İzmir’de ameliyat oldu

İZMİR İran eski Dışişleri Bakanı İzmir’de ameliyat oldu Haberin detayları yazımızın devamında. Haber detayına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son Durum İran eski Dışişleri Bakanı İzmir’de ameliyat oldu İHA
Bu içerik 50 kez okundu.
İran eski Dışişleri Bakanı Ebrahim Yazdi İzmir’de ameliyat oldu. Yazdi’nin ameliyatını gerçekleştiren Prof.Dr. Ahmet Çoker, “Hastamızın durumu iyi. Ancak uzun bir nekahat dönemine ihtiyacı var” dedi.
İran’in önemli siyaset adamlarından biri olan Ebrahim Yazdi, 16 Ocak Pazartesi günü İzmir’deki özel bir hastanede pankreas başı tümörü ameliyatı geçirdi. Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Profesörü Ahmet Çoker, şu bilgileri verdi:
“Safra yolları ve 12 parmak bağırsağının pankreas başına yakın bölümlerinde oluşan tümörlerin, bu üç organın birbirine yapışık durumda olmaları nedeniyle ayırmak mümkün olmuyor. Bu nedenle de bu organlardan birinde meydana gelen tümörlerde o bölgeyi tamamen temizlemek gerekiyor. Onkolojik prensipler gereği pankreas başı, 12 parmak bağırsağı ve safra yollarının bu bölgeye yakın bölümlerinin komple alındığı bu yönteme Whipple ameliyatı deniyor. Hastamıza da bu operasyonu uyguladık. Sağlık durumu iyi, komplikasyon yok. Hastanede tedavisi sürüyor. Ancak uzunca bir nekahat dönemine ihtiyacı var.”
(İHA)
Son Haberler, Son Dakika İZMİR Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ın Rakibi Belli Oldu UEFA Avrupa Ligi 2017 Çeyrek Final Eşleşmeleri
Beşiktaş'ın Rakibi Belli Oldu UEFA Avrupa Ligi 2017 Çeyrek Final Eşleşmeleri
İçerde Dizisi Sema Komiseri Kim Oynuyor Duygu Sarışın ile Çağatay Ulusoy Sevgili mi
İçerde Dizisi Sema Komiseri Kim Oynuyor Duygu Sarışın ile Çağatay Ulusoy Sevgili mi