Son Dakika Gelişmesi İstanbul Müftüsünden namaz sırasındaki çökmeye ilişkin açıklama

İSTANBUL İstanbul Müftüsünden namaz sırasındaki çökmeye ilişkin açıklama İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Ataköy 5

Son Dakika Gelişmesi İstanbul Müftüsünden namaz sırasındaki çökmeye ilişkin açıklama İHA
Bu içerik 33 kez okundu.
İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Ataköy 5. Kısım Camii’nde cenaze namazı sırasında kar ağırlığını taşıyamayan tentenin çökmesi ile ilgili açıklama yaptı.
Bakırköy Ataköy 5. Kısım Camii’nde cenaze namazı sırasında kar ağırlığını taşıyamayan tentenin çöktü. Olayın ardından camiye gelen İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran olay yerinde incelemelerde bulundu. Olayla ilgili yetkililerden bilgi alan Yaran basın mensuplarına açıklamada bulundu. Müftü Yaran cami imamının defalarca anons yaptığını, tente ile ilgili gerekli yerlerle görüşmesi yaptığını ve tentenin bulunduğu alana girilmemesi için şerit çektiğini söyledi. Bu tehlikenin daha önce görüldüğünü ve ilgililerle temas kurulduğunu söyleyen Yaran, ilgililerin vaktinde gelmediğini belirtti.
Olayın araştırılacağını ve inceleneceğini söyleyen İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, “Milletimize geçmiş olsun cenabı hak yaralılarımıza sıhhat ve afiyet ihsan eylesin. Allah bir daha böyle musibetler göstermesin. Olay tabi ki araştırılacak incelenecek. Ama şuan kimin kusurlu olduğunu en azından bizim açımızdan arama zamanı değil. Bu keşke olmasaydı. Kurumsal manada birbirimizi suçlamanın anlamı yok. Önemli olan bu olayın olmaması için gerekli tedbirlerin alınmasıydı. Bu manada cami görevlilerimizin daha önce yaptığı görüşmeler vara bana anlattıkları bunların hepsi, zaman içerisinde incelenecektir, araştırılacaktır. Kimin ne kusuru varsa onunda gereği yapılır. Şuanda söyleyeceğim bir şey yok. Cami imamımız tabi ki anons yapmış defalarca öğle namazından önce gerekli yerlerle telefon görüşmeleri var. Bu alana girmeyin diye şerit çektirmiş. Elinden gelen tedbirleri almış ama bundan ötesini şuanda konuşacak bir şey yok. Kardan dolayı bu tehlike zaten daha önce görülmüş ve ilgililerle temas kurulmuş. İlgililer vaktinde gelmemişler“ şeklinde konuştu.
(Mehmet Altunışık / İHA)
Son Haberler, Son Dakika İSTANBUL Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bugün Hava Nasıl Olacak 22 Ocak 2017 Yurtta hava durumu
Bugün Hava Nasıl Olacak 22 Ocak 2017 Yurtta hava durumu
Son Haber İstanbul Sütlüce’de AK Parti İstanbul il binasına lav silahıyla saldırı
Son Haber İstanbul Sütlüce’de AK Parti İstanbul il binasına lav silahıyla saldırı