Merkez Bankası Kararı İnternetten Kredi Kartı ile Onaysız Alışveriş Yapılamayacak mı

Merkez Bankası 17 Ağustos'tan itibaren onaysız Kredi Kartları ile internetten alışveriş yapılamayacağını açıkladı. Kredi kartı ile internetten alışveriş yapabilmek için 17 Ağustos tarihinden itibaren kart sahibinin kartını onaylattırması gerekecek.

Merkez Bankası Kararı İnternetten Kredi Kartı ile Onaysız Alışveriş Yapılamayacak mı Son Haberler
Bu içerik 201 kez okundu.

Kredi kartı ile internetten alışveriş yapabilmek için 17 Ağustos tarihinden itibaren kart sahibinin kartını onaylattırması gerekecek. Onay işlemini gerçekleştirmeyen kredi kartı sahipleri, internetten alışveriş yapamayacak.

BDDK tarafından alınan karar neticesinde bankalar müşterilerine kredi kartı gönderirken online alışveriş özelliği kapalı olarak gönderecek. NTV'nin haberine göre, müşteri ise kredi kartını aldıktan sonra banka müşteri hizmetleri ile görüşüp internet kullanımı için gerekli onayları vererek alışveriş yapabilecek.

 

Mevcut kartlar için ise müşterinin bankaya 17 Ağustos'a kadar onay vermesi gerekecek. Onaylar yazılı ya da bazı bankaların yönlendirmesi ile telefon mesajı ile yapılabilecek.

İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ 68 MİLYAR LİRA
Türkiye'de son verilere göre yaklaşık 176 milyon banka kartı ile kredi kartı bulunuyor. 2016 yılında internet üzerinden yapılan alış verişlerin tutarı 68,5 milyar liraya ulaştı.

Son Haberler, Son Dakika Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 Mayıs Tatil mi İşte 2017'nin Resmi Tatil Günleri
1 Mayıs Tatil mi İşte 2017'nin Resmi Tatil Günleri
Güvenpark'a Cami Yapılacak mı Melih Gökçek Yanıtladı
Güvenpark'a Cami Yapılacak mı Melih Gökçek Yanıtladı