Haber Detayları

Mitsubishi Electric'ten akıllı cihazlar için yeni platform

Mitsubishi Electric'ten akıllı cihazlar için yeni platform

İSTANBUL (AA) – Mitsubishi Electric, ağ bağlantılı akıllı cihazların sensör ve fonksiyonlarının bulut teknolojisi ya da internet bağlantısına gerek duymadan yeni ev servisleriyle bir arada çalışmasına olanak sağlayan otonom bir platform geliştirdi.

Mitsubishi Electric'ten yapılan açıklamaya göre, ağ bağlantılı ortamlarda ev cihazlarının giderek daha akıllı fonksiyonlar sunmasını destekleyen Mitsubishi Electric'in yeni platformu, cihazların bulut veya internet bağlantısı olmadan birlikte çalışabilmelerine olanak sağlıyor.

Platform aynı zamanda cihazların tek tek kullanılması durumunda sunulamayacak yeni hizmetleri de destekliyor. Bu sayede ev sakinlerinin akıllı cihazlarını günlük olarak çalıştırmadan veya programlama yapmadan daha konforlu ve rahat bir yaşam ortamına kavuşmalarına imkan tanıyor.

Mitsubishi Electric, yalnızca üç megabayt bellek alanı gerektiren ve akıllı ev cihazlarındaki gibi çok güçlü olmayan mikro kontrol cihazlarında çalışabilen hafif bir yazılım kitaplığı da geliştirdi. Platform aynı zamanda yeni alınan akıllı ev cihazlarının ağa kusursuz şekilde eklenebilmesini de sağlıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ