Başkentte “günübirlik kiralanan evler” takip altında

Başkentte “günübirlik kiralanan evler” takip altında

ANKARA (AA) - Ankara'da gayriresmi olarak günlük ya da saatlik kiraya verilen evlerle ilgili denetim
Ana Sayfa Magazin 14 Ekim 2017 324 Görüntüleme

Napolyon’un Kardeşi Louis Bonaparte Hollanda Halkına Dili Sürçtüğü için Hollanda’nın Kralıyım Yerine Ne Demiştir

Kim Milyoner olmak ister isimli bilgi yarışmasında bu akşam Napolyon'un Kardeşi Louis Bonaparte Hollanda Halkına Dili Sürçtüğü için Hollanda'nın Kralıyım Yerine Ne Demiştir diye soruldu.
Napolyon’un Kardeşi Louis Bonaparte Hollanda Halkına Dili Sürçtüğü için Hollanda’nın Kralıyım Yerine Ne Demiştir

Kim Milyoner olmak ister isimli bilgi yarışmasında bu akşam Napolyon’un Kardeşi Louis Bonaparte Hollanda Halkına Dili Sürçtüğü için Hollanda’nın Kralıyım Yerine Ne Demiştir diye soruldu.

Napolyon’un Kardeşi Louis Bonaparte Hollanda Halkına Felemenkçe Yaptığı Konuşmada Dili Sürçtüğü için Hollanda’nın Kralıyım Yerine Hollanda’nın Tavşanıyım Rabbit of ‘Olland Demiştir

1Napolyon’un Kardeşi Louis Bonaparte 804’te generalliğe yükseltidi. ertesi yıl Paris valisi oldu. Napolyon 5 Temmuz 1806’da Louis’yi Hollanda kralı ilan etti. Ama başından beri onu uyruklarına karşı çok yumuşak davranmakla suçladı.İmparator, Hollandalıların İngiltere’yle gizlice yürüttüğü ticareti durdurmak için 1809’da Hollanda’yı ilhak etmeye karar verdi. Ne İngiltere’yle ne de Louis’yle anlaşma sağlayabildiği için 1810’da Fransız askerlerini Hollanda’nın başkentine doğru yola çıkardı.Louis tahtını terk ederek Hollanda’dan kaçtı, Napolyon da bu ülkeyi 9 Temmuz’da Fransa’ya kattı.
Kim Milyoner olmak ister soru ve cevapları için TIKLAYIN

Yorumlar

Son Haberler | Son Dakika