Son Durum Sibirya soğukları Doğu Anadolu’yu dondurdu

ARDAHAN Sibirya soğukları Doğu Anadolu’yu dondurdu Haberin detayları yazımızın devamında. Haber detayına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son Durum Sibirya soğukları Doğu Anadolu’yu dondurdu İHA
Bu içerik 50 kez okundu.
Son Dakika Haberi Doğu Anadolu Bölgesi’ni etkisi altına alan Sibirya soğukları yaşamı olumsuz etkiliyor.
Sibirya üzerinden gelen yüksek basıncın etkisi Doğu Anadolu Bölgesi’ni dondurdu. Bölgede süs havuzları, dere, göl, ev ve iş yerlerinin camları buz tutarken hava sıcaklığı dün gece Ardahan’ın Göle ilçesinde sıfırın altında 33 dereceye kadar düştü. 
Meteoroloji verilerine göre bugün hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Erzurum Tekman’da 27, Ağrı’da 26,7, Muş Bulanık’ta 26, Ardahan’da 24, Kars’ta 20, Erzincan Tercan’da 20 ve Iğdır Tuzluca’da 17 derece ölçüldü. Havadaki nem oranının da yüzde 80’lerde olduğuna dikkat çeken uzmanlar, mevsim normallerinin altında devam eden sıcaklıkların önümüzdeki Perşembe gününe kadar süreceğini belirtti.

"ARDAHAN’DA VATANDAŞLAR DONAN YAKIT DEPOLARINA PÜRÜMÜZLE ÇÖZÜM ARADI"
Ardahan’da da soğuk hava yeniden etkili olmaya başladı. Kentte gece saatlerinde hava sıcaklığı eksi 33 dereceye kadar düştü. Soğuk havayla birlikte cadde ve sokaklar buz pistine döndü. Soğuklar nedeniyle araçlar çalışmazken soğuktan motor ve yağ fitresi donan traktörler vatandaşlar tarafından pürmüz yardımıyla ısıtılarak açıldı.
Ali Sait Demir isimli vatandaş, "Ardahan’da şu anda sıcaklık eksi 25 ila 35 derece ve donuyoruz. Bu hava şartlarında işlerimizi halletmeye çalışıyoruz. Halimizden de belli oluyor, bu şartlarda zor olsa da çalışıyoruz" dedi.
(Olgun Yıldız / İHA)
Son Haberler, Son Dakika ARDAHAN Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ın Rakibi Belli Oldu UEFA Avrupa Ligi 2017 Çeyrek Final Eşleşmeleri
Beşiktaş'ın Rakibi Belli Oldu UEFA Avrupa Ligi 2017 Çeyrek Final Eşleşmeleri
İçerde Dizisi Sema Komiseri Kim Oynuyor Duygu Sarışın ile Çağatay Ulusoy Sevgili mi
İçerde Dizisi Sema Komiseri Kim Oynuyor Duygu Sarışın ile Çağatay Ulusoy Sevgili mi