Şırnak Gabar Dağı'ndaki Operasyonda Konyalı Uzman Çavuş Yunus Ertürk Şehit oldu

Şırnak Valiliği, Gabar Dağı'ndaki operasyon sırasında, uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı düzeneğinin patlatılması sonucu, 3 askerin şehit olduğunu, 5 askerin de yaralandığını açıkladı. Uzman Çavuş Yunus Ertürk Şehit oldu.

Şırnak Gabar Dağı'ndaki Operasyonda Konyalı Uzman Çavuş Yunus Ertürk Şehit oldu Son Haberler
Bu içerik 148 kez okundu.

Şırnak Valiliği, Gabar Dağı'ndaki operasyon sırasında, uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı düzeneğinin patlatılması sonucu, 3 askerin şehit olduğunu, 5 askerin de yaralandığını açıkladı. Uzman Çavuş Ufuk Bingöl Şehit oldu.

Şırnak'ta Gabar Dağı'nda güvenlik güçlerince terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 3 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı. 

Gabar Dağı bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda, arama faaliyeti yürüten askerlerin geçişi sırasında teröristler araziye önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi.

Konuyla ilgili Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada saldırıda 3 askerin şehit olduğu 5 askerin de yaralandığı bildirildi.

Yaralı askerler, Şırnak Devlet Hastanesine kaldırıldı.

ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Şehit askerlerin kimlikleri de belli oldu: Uzman çavuşlar Ufuk Bingöl, Yunus Ertürk ve uzman onbaşı Mehmet Yavşan.

Uzman onbaşı Mehmet Yavşan'ın şehit haberi, Kahramanmaraş'taki baba evine ateş düşürdü. 22 yaşındaki şehit askerin nişanlı olduğu ve yazın düğün yapmayı planladığı öğrenildi.

Konyalı uzman çavuş Yunus Ertürk 25 yaşındaydı. 1 yaşında bir kızı olan Ertürk, iki yıldır askerdi. Giresunlu uzman çavuş Ufuk Bingöl ise bir çocuk babasıydı.

 

5 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Açıklamada, devam eden operasyonlarda toplam 5 bölücü terör örgütü mensubunun da öldürüldüğü kaydedildi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Şırnak’taki operasyonla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Yoğun bir terörle mücadele yönetiyoruz. Bu kış terör örgütüne aman verilmedi. Bu kış eksi 40 derecede ve metrelerce karda teröristlere karşı amansız operasyonlar yapıldı. Bu mücadele şu anda devam ediyor. Üç şehidimiz var. Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin” dedi.

Son Haberler, Son Dakika Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güvenpark'a Cami Yapılacak mı Melih Gökçek Yanıtladı
Güvenpark'a Cami Yapılacak mı Melih Gökçek Yanıtladı
Son Haberler Dünya Haber Siteleri Referandum Sonuçlarını Manşetten Verdi
Son Haberler Dünya Haber Siteleri Referandum Sonuçlarını Manşetten Verdi