Son Dakika Haberler İngiltere Parlementosu'na Terör Saldırısı

Londra'da İngiltere parlementosu önünde silahlı saldırı düzenlendi. 3 ölü çok sayıda yaralı var. Olayın yaşandığı Westminster bölgesinde metro seferleri durduruldu. Londra'da iki ayrı saldırının düzenlendiği açıklandı.

Son Dakika Haberler İngiltere Parlementosu'na Terör Saldırısı Son Haberler
Bu içerik 186 kez okundu.

Son Dakika İngiltere Parlementosu'na silahlı terör saldırısı.

Londra'da İngiltere parlementosu önünde silahlı saldırı düzenlendi. 3 ölü çok sayıda yaralı var. Olayın yaşandığı Westminster bölgesinde metro seferleri durduruldu. Parlementoya bıçakla girmeye çalışan saldırgan vuruldu. Saldırganın elinde bıçak vardı.

Saldırılardan ilkinde, 10'dan fazla insan 4x4 araçla ezilerek yaralandı. Diğer olayda ise parlamento bahçesindeki polise bıçakla saldıran bir şüpheli vuruldu.

Olayın ardından parlamento binası giriş ve çıkışlara kapatıldı. Parlamento çalışmaları askıya alındı. Daily Mail, saldırganlardan birinin bıçaklı olduğunu bildirdi. Parlamento binasına girmeye çalışan bir saldırgan polis tarafından vuruldu. Olayın yaşandığı Westminster bölgesinde metro seferleri durduruldu, istasyonlar boşaltıldı. Associated Press'e konuşan bir bakan, saldırgan olduğu düşünülen kişinin polis tarafından vurulduğunu açıkladı. Saldırganın insanları otomobille ezerek parlamento önüne geldiği iddiası da var. Saldırıda bıçak kullanıldığı da belirtiliyor.

İngiliz basındaki haberlerde, bölgedeki bir başka saldırıda ise 4x4 araçla Westminster Köprüsü üzerinde 10'dan fazla insanın ezildiği belirtildi. Reuters'ın servis ettiği bir fotoğrafta, bir otobüsün lastiğinin altında yatan bir kadının bedeni görüldü.

İki saldırının da aynı kişi tarafından gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği henüz bilinmiyor. Ancak iddiaya göre, saldırgan önce araçla sivilleri ezdi, ardından da parlamento bahçesindeki polise bıçakla saldırdı.

Bazı görgü tanıkları "Saldırgan Asyalı görünümlü, 40'lı yaşlardaydı. Aracını sivillere ve bisikletlilere çarpıp parlamento binasına sürdü" dedi.

Yerel saatle 14.35 sularında meydana gelen olayın ardından parlamento binası giriş ve çıkışlara kapatıldı. Milletvekillerinden parlamento binasından çıkmamaları söylendi.

Yaralı sayısının en az 12 olduğunu bildirdi.

Londra polisi, aksi yönde bir bilgi edinilene dek, olayı "terör saldırısı" olarak değerlendirdiklerini açıkladı.

Olayın yaşandığı Westminster bölgesinde metro seferleri durduruldu, istasyonlar boşaltıldı.

Son Haberler, Son Dakika Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güvenpark'a Cami Yapılacak mı Melih Gökçek Yanıtladı
Güvenpark'a Cami Yapılacak mı Melih Gökçek Yanıtladı
Son Haberler Dünya Haber Siteleri Referandum Sonuçlarını Manşetten Verdi
Son Haberler Dünya Haber Siteleri Referandum Sonuçlarını Manşetten Verdi