Cips yüklü tır başka bir tıra çarparak alev aldı

Cips yüklü tır başka bir tıra çarparak alev aldı

ANKARA (AA) - Ankara'da seyir halindeki bir tırın başka bir tıra çarpması sonucu çıkan yangın itfaiy
Ana Sayfa Yaşam 21 Ekim 2017 67 Görüntüleme

Suriyeli öğrencilere okul kıyafeti dağıtımı

Suriyeli öğrencilere okul kıyafeti dağıtımı

KAYSERİ (AA) – Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kayseri Şubesi, Hacı Ali Karamercan İmam Hatip Ortaokulu'nda öğrenim gören 80 Suriyeli öğrenciye, okul kıyafeti dağıttığı bildirildi.

Müftülükten yapılan yazılı açıklamaya göre, kıyafet dağıtım törenine, İl Müftüsü Şahin Güven, Hacı Ali Karamercan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Latif Tuluk, Pakize Çiftlikçioğlu Camii İmam Hatibi Mehmet Ali Gazioğlu ve öğretmenler katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlikte konuşan İl Müftüsü Güven, şunları kaydetti:

"Sizler, bizlerin misafirlerisiniz. Ama bu, gelip geçen bir misafirlik değil, gönlümüzde yeriniz var. Burası, aynı zamanda sizin de vatanınız, yani her biriniz memleketinizi özlüyor olabilirsiniz. Ancak oradaki sıkıntılar sebebiyle biz, rahat edebilmeniz için, 'Huzur içerisinde beraber yaşayalım' diyerek sizlerle ülkemizi paylaşıyoruz.

Bundan da mutluluk duyduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Sizler, bizim kardeşlerimizsiniz. Evlerimiz, parklarımız, caddelerimiz ve okullarımızın hepsi, ülkemizin kendi evlatlarına nasıl imkan sağlıyorsa, sizlere de aynı imkanları sağlama çaba ve gayreti içerisindeyiz. Çünkü hepimiz, İslam ümmetinin birer ferdi ve evladıyız."

Konuşmaların ardından öğrencilere kıyafetlerin dağıtıldığı belirtildi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sivas'ta yangın: 1 ölü

Sivas'ta yangın: 1 ölü

Son Haberler | Son Dakika