TEOG Sınavı Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi Soruları, Yorumları ve ceapları

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi birinci dönem ortak sınavlarının ilk günü Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi sorularıile tamamlandı..

TEOG Sınavı Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi Soruları, Yorumları ve ceapları İHA
Bu içerik 418 kez okundu.

Türkçe, Matematik ve Din Kültürü derslerinden sınava giren öğrenciler TEOG sınavı ilk oturumu tamamlamış oldu. Şimdi heyecanla TEOG sınav sorularının açıklanması bekleniyor. İkici oturum ise yarın yapılacak.

rnrn

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi birinci dönem ortak sınavlarının ilk günü tamamlandı.
rnYaklaşık 1 milyon 191 bin 8’inci sınıf öğrencisinin katıldığı sınavların birinci gün oturumunda ’Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi’ dersleri sınavları yapıldı.
rnİki gün sürecek maratonda öğrenciler, yarın ise ’fen bilimleri, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil’ dersleri sınavlarına girecek.

rnrn

Bugün gerçekleştirilen birinci oturumda, öğrenciler Türkçe, matematik,  din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden sınava girerken, yarınki ikinci  oturumda ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil  derslerinden sınava girecekler

rnrn

Sınavın ardından öğrenciler Türkçe sorularının kolay olduğunu  belirtirken, bazı sorularda çelişki yaşadıklarını ifade etti.

rnrn

(İHA)

rnrn

2016 TEOG maratonu ilk oturumu bugün yapıldı. Peki TEOG soruları bu sene kolay mıydı, yoka zor muydu? TEOG Türkçe dersi soru ve cevapları, 2016 TEOG Matematik dersi soru ve cevapları, TEOG Din Kültürü ve TEOG tüm soru ve cevapları bugün yayınlanması bekleniyor.

rnrn

TEOG sınavı geçmiş dönem soru ve cevapları için - TIKLA

rnrn

TEOG 1.dönem sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

rnrn

2016 - 2017 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) 1.dönem sınav sonucu ne zaman açıklanacak soruları sorulmaya başlandı. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmamasına karşın 2016 TEOG sınav sonucu açıklanır açıklanmaz haberimizden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

rnrn

TEOG Türkçe Matematik ve Din Kültürü sınavında kaç soru soruldu?

rnrn

2016 TEOG Türkçe sınavında 20 soru soruldu ve sınav 09:00'da başlayıp 09:40'da sona erdi. TEOG matematik sınavında 20 soru soruldu ve sınav 10:10'da başlayıp 10:50'de sona erdi. TEOG ilk oturum son sınavı olan Din Kültürü Ahlak Bilgisi sınavında 20 soru soruldu ve ilk oturum sınavları son buldu.

rnrn

 

rnrn

ORTAK SINAVLAR İKİNCİ GÜN OTURUMU
rn
rnTEOG FEN BİLİMLERİ sınavı sabah 09:00'da başlayacak ve 20 soru sorulacak. Sınavı süresi ise 40 dakika olacak.
rn
rnTEOG İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK sınavı sabah 10:10'da başlayacak ve 20 soru sorulacak. Sınavı süresi ise 40 dakika olacak.
rn
rnTEOG YABANCI DİL sınavı sabah 11:20'de başlayacak ve 20 soru sorulacak. Sınavı süresi ise 40 dakika olacak.

rnrn

MAZERET SINAVLARI NE ZAMAN?

rnrn

TEOG sınavına giremeyen ve geçerli mazeretini belgelendirenler öğrenciler, 17-18 Aralık 2016 mazeret sınavlarına girebilecek.

rnrn

TEOG 2'nci dönem sınavları ise 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak.

rnrn

TEOG YANLIŞ SORULARI DOĞRU CEVAPLARI GÖTÜRECEK Mİ?
rn
rnDaha önce yapılan liselere geçiş sınavları ya da üniversite sınavları başta olmak üzere 4 yanlış cevap 1 doğru soruyu götürürken bu uygulama TEOG sınavları için geçerli değil. Soruya yanlış cevap verseniz de doğru olan cevaplarınız bundan olumsuz etkilenmiyor.

rnrn

TEOG SORULARI NASILDI?

rnrn

TÜRKÇE: Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı Türkçe dersinde bilgi ağırlıklı ve seçici sorulardı. Eski müfredatla çalışan öğrencilerin hata olasılığı yüksekti.

rnrn

MATEMATİK: Orta zorluk derecesinde sorular, geçen yıla benziyor. Bilgi ağırlıklı ve birden fazla konu arasında bağlantı kurulmasını gerektiren sorular vardı

rnrn

DİN KÜLTÜRÜ AHLAK BİLGİSİ: Geçen döneme göre TEOG Din Kültürü Ahlak Bilgisi soruları daha kolaydı. Öğrenciler bu alanda zorlanmadan soruları cevapladılar

rnrn

TEOG sınav sonucunu öğrenciler nasıl öğrenecek?

rnrn

8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) hesaplamasında da kullanılacaktır. E-okul sistemine işlenen sınav sonuçları, ayrıca yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecektir. Öğrenci ve velilerimiz, sınav sonuçlarını e-okul sistemi üzerinden giriş yaparak öğrenebileceklerdir."

rn
Son Haberler, Son Dakika İSTANBUL Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ın Rakibi Belli Oldu UEFA Avrupa Ligi 2017 Çeyrek Final Eşleşmeleri
Beşiktaş'ın Rakibi Belli Oldu UEFA Avrupa Ligi 2017 Çeyrek Final Eşleşmeleri
İçerde Dizisi Sema Komiseri Kim Oynuyor Duygu Sarışın ile Çağatay Ulusoy Sevgili mi
İçerde Dizisi Sema Komiseri Kim Oynuyor Duygu Sarışın ile Çağatay Ulusoy Sevgili mi