Ticaret ve hizmet sektöründe ciro azaldı

Ticaret ve hizmet sektörlerinde ciro yüzde 1,5 azaldı..

Ticaret ve hizmet sektöründe ciro azaldı İHA
Bu içerik 89 kez okundu.

Ticaret ve hizmet sektörlerinde ciro yüzde 1,5 azaldı.
rnTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2016 yılı üçüncü çeyrek (Temmuz - Eylül) ’Ticaret ve Hizmet Endeksleri’ni açıkladı. Buna göre; mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet ciro endeksi 2016 yılı üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,5 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,6 oranında arttı.
rnMevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet istihdam endeksi 2016 yılı üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,1 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış istihdam endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 3,0 oranında azaldı.
rnMevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet çalışılan saat endeksi 2016 yılı üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,8 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış çalışılan saat endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5,7 oranında azaldı.
rnMevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet brüt ücret-maaş endeksi 2016 yılı üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,2 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış brüt ücret-maaş endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 16,3 oranında arttı.
rn(İHA)

rn
Son Haberler, Son Dakika İSTANBUL Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika İstanbul Reina Saldırganı Esenyurt'ta Yakalandı
Son Dakika İstanbul Reina Saldırganı Esenyurt'ta Yakalandı
Son Dakika İşsizlik Oranı Açıklandı Yüzde 11.8 ile Rekor Seviyede
Son Dakika İşsizlik Oranı Açıklandı Yüzde 11.8 ile Rekor Seviyede