Haber Detayları

Türk Telekom’a uluslararası inovasyon ödülü

– Türk Telekom, SAP HANA İnovasyon Ödülleri 2017 kapsamında

Türk Telekom’a uluslararası inovasyon ödülü

İSTANBUL (AA) – Türk Telekom, dünyanın önde gelen kurumsal yazılım şirketlerinden SAP’nin SAP HANA İnovasyon Ödülleri 2017 kapsamında “Özel Onur Ödülü”ne layık görüldü.

Şirket açıklamasına göre, Türk Telekom, küresel kurumsal yazılım pazarının en önemli oyuncularından SAP’nin, SAP HANA İnovasyon Ödülleri 2017 çerçevesinde sunduğu “Özel Onur Ödülü”nün (2017 SAP HANA Innovation-Honorable Mention Special Award) sahibi oldu.

2016-2017’de, dünyada SAP HANA projeleri gerçekleştiren 100’den fazla şirket arasında yapılan değerlendirme sonucunda ve uzun bir eleme sürecinin ardından sunulan ödül, bu segmentteki en başarılı projeleri hayata geçiren şirketlere veriliyor. Türk Telekom, kazandığı ödülle 150 inovasyon başvurusunun arasından öne çıktı.

Özel Onur Ödülü, Türk Telekom, TTNET ve Avea şirketleri finansal verilerinin ve operasyonlarının, birleşme kapsamında tek bir sisteme entegre edilmesiyle elde edildi. Entegrasyonla birlikte tek merkezden ve müşteri bazlı segmentasyon ile hızlı ve doğru olarak raporlama yapılması da Türk Telekom’un bu ödülü almasında etkili oldu.

Veri işleme ve raporlama hızındaki artış, ortak hizmet merkezi, operasyonel verimlilik ve etkinliklerdeki artış da “Özel Onur Ödülü”nün alınmasında önemli rol oynadı. ABD Orlando’da dün düzenlenen ödül töreninde Türk Telekom adına ödülü Grup Finansal Kontrol Direktörü Serkan Çağatay aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı Kaan Aktan, Türk Telekom’un marka entegrasyonunun yanı sıra finansal entegrasyonu da başarıyla tamamladığını belirterek, şunları kaydetti:

“Türk Telekom gibi büyük bir yapıda kısa sürede başarıyla tamamladığımız bu süreç, uluslararası arenada da ses getirdi ve bu ödüle layık görüldük. Proje kapsamında hayata geçirdiğimiz kurumsal kaynak planlamasıyla, eş zamanlı olarak tüm analizlerin, stratejilerimize uygun biçimde gerçekleşmesini sağladık. Başta S4/HANA olmak üzere SAP’nin modüler ve yenilikçi imkanlarının da buradaki önemi çok büyük.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ