Haber Detayları

Vatanım Sensin Dizisi Son Bölüm Ali Kemal Aslında kimin oğlu Vasili ve Veronica’nın oğlu mu

Vatanım Sensin Dizisi Son Bölüm Ali Kemal Aslında kimin oğlu Vasili ve Veronica’nın oğlu mu

Kanal D’nin sevilen dizisi Vatanım Sensin Son Bölümünde Ali Kemal’in kimin oğlu olduğu ortaya çıkıyor. Yıllar önce Albay Cevdet’in yağmalanan bir Yunan kasabasından kurtardığı Ali Kemal, aslında Vasili ve Veronica’nın oğlu mu detaylar haberimizde ve 7. bölüm fragmanında.

D’nin sevilen dizisi Vatanım Sensin Son Bölümünde Ali Kemal’in kimin oğlu olduğu ortaya çıkıyor. Yıllar önce Albay Cevdet’in yağmalanan bir Yunan kasabasından kurtardığı Ali Kemal, aslında Vasili ve Veronica’nın oğlu mu detaylar fragmanda.

Vatanım Sensin yayınlanan yeni bölüm öncesi 6. bölüm fragmanıyla izleyenlere heyecan dolu dakikalar yaşatacak. Kanal D ekranların nefes kesen dizisi Vatanım Sensin yeni bölümüyle yarın akşam ekranlarda olacak. Dizinin yeni bölümünde yaşanan gelişme diziye damgasını vuracak. Yeni bölümde Cevdet’in ölüm haberini alan ailesi adeta yıkılıyor. Peki, Cevdet kendisine kurulan tuzaktan kurtulabilecek mi? İşte, Vatanım Sensin 6. bölüm fragmanlarıyla sizlerle birlikte.

Vatanım Sensin’in yarın akşam ekrana gelecek yeni bölümüne dair ipuçları veren 2 fragman birden yayınlandı. Kumpasa düşürülen Cevdet, rehin alınırken ona eşlik eden Leon, vurulacak. Vazifeden dönemeyen Cevdet ve birliğine dair gelen haber, tüm aileyi derinden sarsacak. Öte yandan Cevdet’in cevşenini bulan Feride, onu bir kez daha kaybetme düşüncesiyle kahrolacak. Peki, Hastaneye getirilen kişi Albay Cevdet mi? Leon vurulacak mı? Tevfik amacına ulaşacak mı? Cevdet kendisine pusuya düşüren ismin Tevfik olduğunu öğrenecek mi?

Silahları bulma umuduyla yollara düşen Cevdet, Tevfik’in tuttuğu adam tarafından rehin alınır. Babasının istediği üzerine Cevdet’e eşlik eden Leon ise vurulur. Hem kendisine bu pusuyu kuranların kimler olduğunu hem de silahların yerini öğrenmek isteyen Albay Cevdet’in çetin bir mücadele verdiği sırada hastanede olan Feride ise bulduğu cevşen ile kahrolur. Çünkü cevşen Cevdet’e aittir, onu bir kez daha yitirmiş olma düşüncesi canını yakar. Öte yandan Cevdet’in ortalarda olmamasını değerlendiren Tevfik, Azize’nin aklını bulandırmaya devam etmektedir.

SON BÖLÜMDE YAŞANANLAR

Bergüzar Korel ve Halit Ergenç’i yıllar sonra bir araya getiren ve kısa sürede tüm dikkatleri üzerine çeken Vatanım Sensin son bölümüne Cevdet’e kurulan büyük tuzak damga vurdu. Cevdet’in silahların peşinde olduğunu öğrenen Tevfik, Eftelya’nın evine sakladığı haritanın yardımıyla Cevdet’e ölümcül bir yolculuğa sürükledi. Cevdet’in kendisini aldattığı düşüncesiyle kahrolan Feride ise hem evde hem de hastanede yeni bir telaş içerisindeydi. Yıldız’ın Leon ile yakınlaşmasından rahatsız olmaya başlamıştı ve iki gencin aynı evde kalmasını istemediği için Tevfik’ten yardım istedi.

Güçlü oyuncu kadrosunun yanı sıra prodüksiyonuyla da dikkat çeken, yarın akşam Kanal D ekranında izleyicisiyle buluşmaya hazırlanan “Vatanım Sensin”in inte et özel fragmanı dünyanın pek çok ülkesindeki izleyici tarafından beğeniyle paylaşıldı.

İşgal günlerinde parçalanan bir ailenin yeniden bir araya gelme hikayesiyle izleyicisini ekrana kilitlemeye hazırlanan “Vatanım Sensin” büyülü, tutkulu ve unutulmaz bir aşkın, işgalin gölgesinde ayakta kalma mücadelesini anlatıyor.

Balkan Harbi ve İzmir’in işgal dönemiyle başlayan, kimin hain, kimin kahraman olduğunun ilk bakışta asla anlaşılamayacağı bir dönemi ekrana getirecek olan “Vatanım Sensin” işgal altındaki şehirde, parçalanan bir ailenin yeniden bir araya gelme hikayesidir.

Vatanım Sensin” Türkiye’nin ve İzmir’in yaşadığı işgal günlerini adeta yeniden yaşatacak sahnelerin çekimine İstanbul’da kurulan dev platonun yanı sıra; yine İstanbul, İzmit, Ayvalık ve İzmir’de dönemin dokusuna göre seçilen ve döneme uygun olarak çekime hazırlanan mekanlarda devam ediyor.

Hummalı ve titiz bir çalışma yürüterek 1900’lerin Selanik ve İzmir’ini adeta yeniden kuran dizinin sanat grubu, aylar süren çalışmanın ardından Selanik, İzmir, Kordon ve Kemeraltı gibi hikayenin geçtiği ikonik mekanları, semtleri ve şehirleri dönemin mimari diline uygun olarak yeniden inşa etti. Binlerce yaralı askerin tedavi altında olduğu bir hastane, esir düşen şehrin kahramanlarının tutulduğu bir hapishane ve işgalcilerin büyük karargahı inşa edilen dekorun göze çarpan yapılarının başında geliyor.

Balkan Harbi ve İzmir’in işgal dönemiyle başlayan, kimin hain, kimin kahraman olduğunun ilk bakışta asla anlaşılamayacağı büyük bir savaşın içerisinde, parçalanan bir ailenin yeniden bir araya gelme hikayesini ekrana taşıyacak “Vatanım Sensin”büyülü, tutkulu ve unutulmaz bir aşkın, bir savaşın gölgesinde ayakta kalma mücadelesidir.

Vatanım Sensin Konusu ve Hikayesi

Azize üç çocuğu ve kayınvalidesi ile zorlu bir mücadelenin içinde bulur kendini… Canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla ve savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele ederek yetiştirir çocuklarını.

1919 yılında, Yıldız güzeller güzeli, gözü yükseklerde bir genç kız, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kız olmuştur. Ali Kemal ise gönlündeki aşk acısıyla ve kendisine dair öğrendiği hazin sırla yaşamaya çalışan serseri bir mayın gibidir. Azize her birinin dertleriyle uğraşmaya çalışırken, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberi ile sarsılırlar. Oysa bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini geri getirecektir. Ama hiç ummadıkları bir şekilde…

Üst üste mağlubiyetle biten savaşlardan yorgun düşmüş bir milletin, en son ve en büyük sınavına hazırlandığı 1919 senesinin baharı, Azize ve Cevdet’in de hayatlarında yeni bir dönemi başlatacaktır.

Görünür ve görünmez düşmanların gölgesinde, yolları tekrar kesişecek, hayatları bu kesişme yüzünden alt üst olacaktır. Zaferler ve mağlubiyetler görecekler, ayrılıklar ve kavuşmalar yaşayacaklar, umudun ve buhranın ateşiyle yanacak ve gerçek sevginin, gerçek vefanın, gerçek ihanetin ne olduğunu öğreneceklerdir. Cevdet ve Azize’nin hikayesi, küllerinden doğan yepyeni bir ülkenin kaderiyle bir yazılacaktır.

Vatanım Sensin ; Savaşın acımasız ortamında vazifeleri ve vicdanları arasına sıkışanların, aşklarını yine de yeşertmeye çalışanların,  her şeye rağmen bir arada kalmaya gayret eden bir ailenin, esaretten özgürlüğe doğru çıkılan amansız bir yolun hikayesidir bu…

Yapım: O3 Medya

Yönetici Yapımcı: Onur Güvenatam

Yapımcı: Nermin Eroğlu

Yaratıcı Yapımcı ve yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Senaryo: Necati Şahin, Nuran Evren Şit

Müzik: Serdar Ateşer

Vatanım Sensin Oyuncuları

Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Senan Kara (Veronika), Baki Davrak (Vasili), Şebnem Hassanisoughi (Eftelya), Celile Toyon (Hasibe), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Kubilay Aka (Ali Kemal), Hakan Salınmış (Eşref), Aslı Omağ (Marika), Mert Denizmen (Yinon), Yasemin Szawlowski (Eleni), Emre Şen (Hacimihalis), Ercan Yazgan (Hristo)

Halit Ergenç

Cevdet

Vatanı için yiğit bir asker, çocuklarına şefkatli bir baba, karısına tutkun bir aşık, anasına ise hayırlı bir evlattır. Cevdet’in en büyük vasfı aynı zamanda zaafı: vazifesine olan tutkusu, kırılmaz inadı, erdemleri…

Bergüzar Korel

Yüzbaşı Cevdet’in karısı, Ali Kemal, Yıldız ve Hilal’in anası, Hasibe’nin kızı gibi sevdiği gelini, ahu gözlü bir balkan güzelidir. Hemşire olan Azize işi gereği soğukkanlı, kuvvetli, fedakar, yeri geldiğinde sert, ama her daim vicdanlı, sözünün eri, lafını sakınmayan, onurlu bir kadındır.

Onur Saylak

Tevfik

Gözü açık, hırslı bir Yüzbaşıdır Tevfik. Kaybedecek hiç bir şeyi,  tutunacak hiç bir değeri yoktur… Kan kardeşi Cevdet’in başarılarını içten içe kıskanır. Çocukken aşık olduğu kızla yıllar sonra Cevdet evlenir. Aşkını da içine atar Tevfik. “Düşmandan tehlikelidir, bazısının dostluğu…” demişler. Tevfik tam da bunun ispatıdır.

Senan Kara

Veronika

Yunan Komutanı Vasili’nin eşi, Leon’un annesi olan Veronika, yıllar önce ilk çocuğunu kaybettiği günden beri ruhunun bir yarısı eksik, kendi hafif esrik, bazen buhranlı, bazen şen kahkahalar atan, kocasına ise çok derine gömdüğü bir öfke barındıran, oldukça alımlı, delişmen tabiatlı bir kadındır.

Baki Davrak

Vasili

İzmir işgalini gerçekleştiren Büyük Yunan Komutanı Vasili, başarılı, gözü kara, zeki acımasız bir milis Kumandan. Gözünü kırpmadan oğlunu bile ateşe atacak kadar bağlı ilkelerine…

Şebnem Hassanisoughi

Eftelya

Bir meyhanede Rum şarkıcı olan Eftalya, neşeli, çekici ve temiz yüreklidir. Tevfik ile ilişkisini alenen yaşamak, onunla evlenmek ister ancak gözü Azize’de olan Tevfik onu her daim oyalar. Kullanıldığını anladığı anlar da dahi Tevfik’e olan hastalıklı aşkından vazgeçmez.

Celile Toyon

Hasibe

Yüzbaşı Cevdet’in annesi Hasibe, haram yemez, doğru, iffetli, istikametli bir Osmanlı kadınıdır. Torunlarının sivri dilinden nasibini aldığı ancak dizinde ağladığı, gölgesinde nefeslendiği köklü, asil bir çınar olurken gelini Azize’nin de yol göstereni, feneri olmuştur adeta.

Boran Kuzum

Leon

Büyük Yunan komutanı Vasili’nin oğludur Leon. Zeki, eğitimli, başarılı Leon’un hayattaki en büyük sorunu babasıyla olan ilişkisidir. Babasının gözüne girmek için elinden geleni yapar ama bunu asla başaramaz.

Pınar Deniz

Yıldız

Azize ve Cevdet’in güzelliği dillere destan olan büyük kızıdır. Hem şımarık, hem çocuk gibi, hem arzulu, hem mesafeli, hem kırılgan hem hoyrat bir edası vardır. İyi bir yaşam, herkesçe kabul gören bir hanımefendi olmaktır dileği.

Miray Daner

Hilal

Cevdet ve Azize’nin küçük kızı olan Hilal; zeki, cevval, meraklı, şiir sevdalısı bir genç kızdır. Hilal için vatan her şeyden kıymetlidir. İşgal dönemi İzmir’inde babasına layık olmak, onun gibi kahraman, kudretli ve adil olmak  hayattaki en büyük gayesi olmuştur.

Kubilay Aka

Ali Kemal

Cevdet ve Azize’nin 3 çocuğundan en büyüğüdür Ali Kemal. Babasına hayran bir çocuk olarak büyür. Onun gibi güçlü, kudretli, kahraman olmak, silah atmak, asker olmak ister… Lakin ailesine düşkün, bu ele avuca sığmaz oğlanın kaderi, bir gün duyduğu hakikatle değişir…

Kubilay Aka

Adı Soyadı : Kubilay Aka

Yaşı : 21 (5 Mayıs 1995)

Burcu : Boğa

Saç Rengi : Siyah

Göz Rengi : Kahverengi

Meslek : Oyuncu

Memleket : İstanbul doğumlu

Boyu : 1.78 cm

Kilo : 75 kg

Eğitim : Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetimi

Biyografisi

Genç oyuncu Kubilay Aka 1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. Üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesinde tamamlayan Kubilay Aka, Havaalanı Yönetimi mezunudur.

1.78 boyunda olan genç oyuncu Kubilay Akadaha önce ekranlarda gördüğümüz tanıdık bir karakter değildir. Üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre oyunculuk eğitimi de alan Kubilay Aka’nın ilk dizi projesi “Vatanım Sensin” adlı dizi olacaktır.

Kubilay Aka, Kanal D’de başlayacak olan Vatanım Sensin adlı dizide Halit Ergenç‘in canlandırdığı Cevdet karakteri ile Bergüzar Korel‘in canlandırdığı Azize karakterinin oğulları Ali Kemal‘i oynayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ