Son Dakika Gelişmesi Viranşehir’e atanan kayyum görevine başladı

ŞANLIURFA Viranşehir’e atanan kayyum görevine başladı Viranşehir Belediyesine kayyum olarak atanan Kaymakam Ömer Çimşit, yeni görevine başladı

Son Dakika Gelişmesi Viranşehir’e atanan kayyum görevine başladı İHA
Bu içerik 51 kez okundu.
Viranşehir Belediyesine kayyum olarak atanan Kaymakam Ömer Çimşit, yeni görevine başladı.
Viranşehir Belediyesinin hizmet binasını gelen Kaymakam Ömer Çimşit, birim müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Çimşit, "İçişleri Bakanlığımız ve Valiliğimizin görevlendirilmesi ile bir görevlendirme oldu. Devlet geleneğimizde bir makam ve mevki talep edilmez ama verilen görev layıkıyla yerine getirilir. Bize Belediye Başkan Vekilliği tevdi edildi. Bizde birim müdürleri ve belediye çalışanları olarak gecemizi gündüzümüze katarak verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışacağız. Yerel yönetimlerin görevleri kanun ile belirlenmiştir. Yerel yönetimlerin asıl amacı hizmet sınırları içinde yaşayan vatandaşlara en iyi şekilde hizmet götürmektedir. Bizlerde birim müdürlerimiz ve personelimizle birlikte bu minvalde özverili bir şekilde görevimiz en iyi şekilde yapacağız" dedi. 15 Temmuz darbe girişimine dikkat çeken Çimşit, "Aziz milletimiz darbe girişimini elinde silah olmadan 24 saat gibi kısa bir sürede önledi. Bizim bu aziz millete bir vefa borcumuz var. Bu aziz milletin göstermiş olduğu bu kahramanlığa karşı bizlerin, bu aziz millete hizmetin en iyisini göstermemiz gerekiyor. Bu vesile ile 15 Temmuz Şehitlerine Allah’tan rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı.
Ömer Çimşit Viranşehir’e en iyi hizmeti sunmak için tüm kamu kurum ve kuruluşları, STK ve Viranşehir halkı ile koordineli bir şekilde çalışılacağını dile getirerek, tüm Viranşehir halkından destek talep etti. Çimşit, Suriyeli sığınmacılara yıllardır ev sahipli yapan Viranşehirlilere de teşekkür etti.
(Enver Zencirci /İHA)
Son Haberler, Son Dakika ŞANLIURFA Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2017 Eser West Neden Diskalifiye Oldu Yerine Yeni Yarışmacı Kim Oldu
Survivor 2017 Eser West Neden Diskalifiye Oldu Yerine Yeni Yarışmacı Kim Oldu
Karabükspor 2-1 Beşiktaş Süper Lig Son Puan Durumu
Karabükspor 2-1 Beşiktaş Süper Lig Son Puan Durumu