Vücut geliştirme sporuna hobi olarak başlayan Mustafa Yıldız Wabba World Universe 2016 Body Fitness dünya şampiyonu oldu

Vücut geliştirme sporuna hobi olarak başlayan Mustafa Yıldız, İtalya’da gerçekleştirilen Wabba World Universe 2016 Body Fitness Dünya Şampiyonasında kendi kilosunda rakiplerini geride bırakarak dünya şampiyonu oldu..

Vücut geliştirme sporuna hobi olarak başlayan Mustafa Yıldız Wabba World Universe 2016 Body Fitness dünya şampiyonu oldu İHA
Bu içerik 545 kez okundu.

Vücut geliştirme sporuna hobi olarak başlayan Mustafa Yıldız, İtalya’da gerçekleştirilen Wabba World Universe 2016 Body Fitness Dünya Şampiyonasında kendi kilosunda rakiplerini geride bırakarak dünya şampiyonu oldu.
rnSakarya’da yaşayan 24 yaşındaki Mustafa Yıldız, 14 yaşında hobi olarak başladığı vücut geliştirmeyi son 5 yıldır profesyonel olarak sürdürüyor. Sporu severek yaptığını belirten Yıldız, İtalya’nın Padova kentinde gerçekleştirilen Wabba World Universe Body Fitness 2016 dünya şampiyonasında, kendi ağırlığındaki rakiplerini geçmeyi başararak, dünya şampiyonu oldu.
rn10 yıldır vücut geliştirme sporu ile ilgilendiğini ifade eden Yıldız, "İlk olarak spora judo ile başladım. İki sene judo yaptıktan sonra maça çıkmak üzereyken omzumu sakatladım. Hep bir spor yapma arayışı içerisindeyken bir hevesle vücut geliştirme sporuna yöneldim. Son 5 yıldır da profesyonel olarak yapıyorum. En son Wabba World Universe Body Fitness 2016 Dünya Şampiyonasında kendi sıkletimde birinci oldum. Mutluyum ve hedefime ulaştım. En azından hedef koyup başarabildik. Daha da ileriye götürmek için elimden geleni yapacağım" dedi.
rnŞampiyonaya hazırlık sürecinden de bahseden Yıldız, "18 haftalık hazırlık dönemi geçirdim. Bu dönem içerisinde her sabah aç karnına bisiklet sürüp, öğleden sonra ağırlık antrenmanları yaptım. Yarışmaya kadar kaliteli kas kütlesini korumaktı amacım. Diyetimiz çok zordu, açlık sınırlarını zorlayan bir diyetti. Zor bir süreçti ancak elimizden geleni yaptık, güzel geçti" diye konuştu.
rnTürkiye’den 17 sporcuyla takım olarak katıldıklarının altını çizen Yıldız, "33 kişilik bir ekibimiz vardı. Bir bütün halindeydik, takım olarak çok iyiydik. Hatta İtalya’da takım olarak birinci olduk, ülkemize şampiyonluk kupası da verildi” ifadelerini kullandı.
rn(İHA)

rn
Son Haberler, Son Dakika SAKARYA Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 Mayıs Tatil mi İşte 2017'nin Resmi Tatil Günleri
1 Mayıs Tatil mi İşte 2017'nin Resmi Tatil Günleri
Güvenpark'a Cami Yapılacak mı Melih Gökçek Yanıtladı
Güvenpark'a Cami Yapılacak mı Melih Gökçek Yanıtladı