YGS 2017 Birincisi Bingöl'den Ahsen Zeynep Kaya

12 Mart 2017'de yapılan ve sonuçları dün açıklanan YGS 2017 birincisi Bingöl'den Ahsen Zeynep Kaya oldu. ürkiye birincisi olan Ahsen Zeynep Kaya, YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6'da 500 tam puan yaparak 4 puan türünde Türkiye birincisi oldu.

YGS 2017 Birincisi Bingöl'den Ahsen Zeynep Kaya Son Haberler
Bu içerik 201 kez okundu.

Son Dakika Haber YGS şampiyonu Bingöl'den çıktı. Türkiye birincisi olan Ahsen Zeynep Kaya, YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6'da 500 tam puan yaparak 4 puan türünde  Türkiye birincisi olmaya hak kazandı.
YGS'de 500 tam puan alarak 4 puan türünde Türkiye birincisi olan Ahsen Zeynep Kaya, ilk kez bu başarının elde edildiği Bingöl'ün gururu oldu. Kaya kente bir ilki yaşattı.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS)  sonuçları dün açıklandı. Türkiye birincisi olan Ahsen Zeynep Kaya, ilk kez bu başarının elde edildiği  Bingöl'e büyük gurur yaşattı.   YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6'da 500 tam puan yaparak 4 puan türünde  Türkiye birincisi olmaya hak kazanan, özel bir okulda okuyan Kaya, başarısının  mutluluğunu yaşıyor.   Sonuçların açıklanmasıyla ÖSYM Başkanı Ömer Demir, AK Parti Genel  Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger ve İl Milli  Eğitim Müdürü Kadri Engin telefonla arayarak Kaya'yı başarısından dolayı tebrik  etti.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Abdulaziz Döger, öğrenim gördüğü  okulun kurucu müdürü Nizamettin Etdöger ve okul müdürü Abdulsabur Şığva, Kaya  ailesini ziyaret ederek mutluluklarını paylaştı. Kaya, başarıya giden süreci anlattı. Sınav sonuçlarının  açıklanmasını heyecan ve merakla beklediğini belirten Kaya, birinci olacağını hiç  düşünmediğini söyledi.

Kaya, küçük yaşlardan bu yana tıp eğitimi almak istediğine işaret  ederek "Cerrahpaşa Tıp Fakültesine gitmek istiyorum." dedi.  Sınavlara girecek öğrencilere tavsiyelerde bulunan Kaya, "Konuları tam  olarak kavramaya çalışsınlar. 'Çabuk çalışayım, konularım bitsin' değil,  'Konularım uzun sürsün ama tam olarak bitsin.' demek önemli. Önüme gelen soruları  çözebilmeliyim." diye konuştu.

Daha önce Bingöl'de böyle bir başarı elde edilmemişti. İlk defa bir  öğrencimiz 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

 

 
Son Haberler, Son Dakika Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 Mayıs Tatil mi İşte 2017'nin Resmi Tatil Günleri
1 Mayıs Tatil mi İşte 2017'nin Resmi Tatil Günleri
Güvenpark'a Cami Yapılacak mı Melih Gökçek Yanıtladı
Güvenpark'a Cami Yapılacak mı Melih Gökçek Yanıtladı