Adana’nın Aladağ ilçesindeki kız öğrenci yurdunda hayatını kaybeden öğrenciler, gözyaşları arasında toprağa verildi

Yurt yangını faciası kurbanları toprağa verildi
Adana’daki Asri Mezarlık morgundan sabah saatlerinde alınan cenazeler, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait Türk bayrakları asılan cenaze araçlarıyla konvoy halinde defnedilecekleri Aladağ ilçesinin kırsal kesimindeki mahalleleri Köprücük, Kışlak ve Karahan’a götürüldü .Son dakika ADANA haberleri ve detayları

Adana’nın Aladağ ilçesindeki kız öğrenci yurdunda hayatını kaybeden öğrenciler, gözyaşları arasında toprağa verildi İHA
Bu içerik 179 kez okundu.
Adana’nın Aladağ ilçesindeki kız öğrenci yurdunda hayatını kaybeden öğrenciler, gözyaşları arasında toprağa verildi. Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik de Köprücük Mahallesi’nde 6 kişinin cenaze törenine katıldı.
Adana’daki Asri Mezarlık morgundan sabah saatlerinde alınan cenazeler, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait Türk bayrakları asılan cenaze araçlarıyla konvoy halinde defnedilecekleri Aladağ ilçesinin kırsal kesimindeki mahalleleri Köprücük, Kışlak ve Karahan’a götürüldü.
Yol şartları nedeniyle güçlükle ilerleyen konvoyda bulunan Adana Valisi Mahmut Demirtaş da aracından inerek bölgede yol açma çalışması yapan görevlilerden bilgi aldı.
Cenaze araçları, polis ve askerler ile vatandaşların itmesiyle yola devam ettikten sonra Köprücük Mahallesi’ne ulaştı. Hayatını kaybeden öğrencilerin aileleri ve yakınları tabutlara sarılarak gözyaşı döktü.
Köy Meydanı’nda düzenlenen cenaze törenine Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana milletvekilleri de katıldı.
Cenaze namazının kılınması ve okunan duaların ardından öğrenciler Bahtınur Baş, Nurgül Pertlek, Tuğba Aydoğdu, Sümeyye Yetim, Sevim Köylü ve Zeliha Avcı’nın cenazeleri mahalle mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.
Öğrencilerden Sema Nur Aydoğdu, Cennet Karataş ve İlknur Maden Kışlak Mahallesi’de, Gamze Bagir Karahan Mahallesi’nde defnedildi.
Yangında hayatını kaybeden yurt müdürünün 6 yaşındaki kızı Sare Betül Genç Mersin’in Tarsus ilçesinde, eğitmen Fatma Canatan’ın cenazesi ise Mersin’in Çamlıyla ilçesinde toprağa verilmişti.
(İHA)
Son Haberler, Son Dakika ADANA Haberleri
Haber İçin Yorumunuz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ın Rakibi Belli Oldu UEFA Avrupa Ligi 2017 Çeyrek Final Eşleşmeleri
Beşiktaş'ın Rakibi Belli Oldu UEFA Avrupa Ligi 2017 Çeyrek Final Eşleşmeleri
İçerde Dizisi Sema Komiseri Kim Oynuyor Duygu Sarışın ile Çağatay Ulusoy Sevgili mi
İçerde Dizisi Sema Komiseri Kim Oynuyor Duygu Sarışın ile Çağatay Ulusoy Sevgili mi