Haber Detayları

1 Mayıs Age of Empires İşçi Bayramı fotoğrafı!

1 Mayıs Age of Empires İşçi Bayramı fotoğrafı!

1 Mayıs Age of Empires İşçi Bayramı fotoğrafı! haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

1 Mayıs Age of Empires fotoğrafı! Video oyunlarının en efsane serilerinden biri olan Age of Empires'in ikinci oyunu olan AoE 2'de çalışan işçileri 1 Mayıs tarihinde çalıştırmayarak o karakterler ile 1 Mayıs yazısı oluşturan bir oyuncunun bu fotoğrafı yıllardır internette en çok konuşulan görüntüler arasında yer alıyor. Bugünün 1 Mayıs İşçi Bayramı olması sebebiyle Age of Empires 1 Mayıs fotoğrafı internette araştırılıyor. İşte tüm detaylar…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

1 Mayıs Age of Empires fotoğrafı! Microsoft Games’in yayınladığı efsane video oyun serisi Age of Empires’ta çalışan işçileri 1 Mayıs İşçi Bayramında çalıştırmayan ve o karakterlerden 1 Mayıs yazılı bir ekran görüntüsü alan bir oyuncunun bu fotoğrafı uzun yıllardır konuşuluyor. İşte 1 Mayıs Age of Empires İşçi Bayramı fotoğrafı!

1 MAYIS AGE OF EMPİRES FOTOĞRAFI!

AGE OF EMPİRES

Age of Empires, 1997 yılında Ensemble Studios tarafından yapılan ve Microsoft tarafından piyasaya sürülen gerçek-zamanlı strateji oyunudur. Tarihi gerçeklerden kaynak aldığı senaryosu ile dikkat çeken oyunda, Taş Devri döneminden Demir Çağına dek süren bir zaman ele alınıyor. Motoru Genie ile de dikkat çeken oyun, 2B bir grafik dokusu kullanmasına rağmen o dönem için görülmemiş grafikleriyle de öne çıktı.

Popüler bir serinin ilk oyunu olan Age of Empires, sonradan Age of Empires II: The Age of Kings, Age of Mythology ve Age of Empires III gibi oyunların da atası oldu.

Oyunun asıl amacı, teknolojik olarak Taş Devrinden, Demir Çağı’na kadar ilerlemek, ve askeri bir güç oluşturup düşmanları yenmek. Kaynak toplamanın büyük önem teşkil ettiği oyunda, kaynak toplamak için vatandaşları kullanıyor. Saldırı için binalarda belli kaynaklardan feragat ederek askerler yetiştirip, bir ordu toplayabiliyoruz.

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye’de ilk kez 1923’te resmî olarak kutlanmıştır. 2008 Nisan’ında, “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kutlanması kabul edilmiştir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.

İlk kez 1856’da Avustralya’nın Melbourne kentinde taş ve inşaat işçileri, günde sekiz saatlik iş günü için Melbourne Üniversitesi’nden Parlamento Evi’ne kadar bir yürüyüş düzenlediler.

1 Mayıs 1886’da Amerika İşçi Sendikaları Konfederasyonu önderliğinde işçiler günde 12 saat, haftada 6 gün olan çalışma takvimine karşı, günlük 8 saatlik çalışma talebiyle iş bıraktılar. Şikago’da yapılan gösterilere yarım milyon işçi katıldı. Luizvil’de (Kentaki) 6 binden fazla siyah ve beyaz işçi, birlikte yürüdü. O dönemde Luizvil’deki parklar, siyahlara kapalıydı. İşçiler, sokaklarda yürüdükten sonra hep birlikte Ulusal Park’a girdi. Her eyalet ve kentte, siyah ve beyaz işçilerin birlikte yaptığı gösteriler, gazeteler tarafından, ‘Böylece ön yargı duvarı yıkılmış oldu’ şeklinde yorumlanmıştı.

Haberin detayını Kaynağından okumak için 1 Mayıs Age of Empires İşçi Bayramı fotoğrafı! TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ