Haber Detayları

ABD'den Venezuella'ya yardım eden ülkelere tehdit!

ABD'den Venezuella'ya yardım eden ülkelere tehdit!

ABD'den Venezuella'ya yardım eden ülkelere tehdit! haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Nicolas Maduro rejiminin gelirlerini kısmak için Venezuela ile ticaret yapan ülkelere ikincil yaptırımlar getireceklerini açıkladı. Bolton hangi ülkelerin hedeflerinde olduğunu ise açıklamadı.

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, bir basın mensubunun Başkan Donald Trump’ın ikincil yaptırımları düşünüp düşünmeyeceği sorusuna, “Tam olarak bu yönde hareket ediyoruz” cevabını verdi. Bolton, “Yapabileceğimiz bir dizi ek önleme bile bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

ABD’nin Venezuela özel temsilcisi Elliott Abrams, “Türkiye altın işlemleri aracılığıyla Maduro’ya verdiği desteği sürdürürse bunun bazı sonuçları olacak mı? Ne gibi sonuçları olacak?” sorusuna, “Türkiye’deki insanlar Venezuela’nın özgür olacağını anlamalı. Venezuela demokrasi olacak. Venezuelalılar daha sonra kendilerine kim yardım etti, kim yardım etmedi diye soracak” cevabını vermişti.

Öte yandan ABD ve bazı batılı ülkeler, Nicolas Maduro’nun 2018’de kazandığı seçimlerin yasadışı olduğunu savunarak, Ocak ayında kendisini Devlet Başkanı ilan eden Juan Guaido’u tanıma kararı aldı.

Haberin detayını Kaynağından okumak için ABD'den Venezuella'ya yardım eden ülkelere tehdit! TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ