Haber Detayları

Ankara'da YSK Başkanı Sadi Güven: İtirazları tek tek incelemek suretiyle karşılıyoruz

Ankara'da YSK Başkanı Sadi Güven: İtirazları tek tek incelemek suretiyle karşılıyoruz

Ankara'da YSK Başkanı Sadi Güven: İtirazları tek tek incelemek suretiyle karşılıyoruz haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, seçimin ardından yargı sürecinin devam ettiğini söyleyerek, "Önümüze gelen tüm dilekçeleri, talepleri ve itirazları tek tek incelemek suretiyle karşılıyoruz" diye konuştu.

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

YSK Başkanı Sadi Güven, YSK’ya girişinde, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarına ilişkin itiraz süreciyle ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Güven, seçimin ardından yargısal sürecin devam ettiğini belirterek şunları söyledi:
“11 yüksek mahkeme üyesinden oluşan YSK’nın toplantılarına, kurula temsilci verme hakkına sahip 5 siyasi partinin temsilcisi de katılıyor. Bunlar AK Parti, CHP, MHP, HDP ve İYİ Parti. Bunların iki tanesi de milletvekili. Bizim önümüze gelen tüm dilekçeleri, talepleri ve itirazları tek tek incelemek suretiyle karşılıyoruz. Daha önce de belirttiğim gibi yargı süreci içinde dosyaların içeriğiyle ilgili herhangi bir bilgi verecek değilim. Bunu siyasi parti temsilcilerinden öğrenebilirsiniz.”
10 Nisan Polis Haftası’nı kutlayan Güven, başka soru almadan binaya girdi.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Ankara'da YSK Başkanı Sadi Güven: İtirazları tek tek incelemek suretiyle karşılıyoruz TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ