Haber Detayları

Arefe günü ne zaman 2019?

Arefe günü ne zaman 2019?

Arefe günü ne zaman 2019? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Arefe günü ne zaman 2019? Ramazan Bayramı'nda gerçekleşecek olan arefe günü hakkında internette birçok araştırma yapılıyor. Hangi güne denk geldiği ve ne zaman olduğu merak edilen Arefe Günü hakkında detayları sizler için araştırdık ve haberimize ekledik. İşte konu hakkında tüm detaylar. Peki Arefe Günü ne zaman 2019? Ramazan Bayramı Arefe Günü hangi gün? İşte yanıtı…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Arefe günü ne zaman 2019? Ramazan ayının gelmesiyle birlikte tüm İslam aleminde büyük bir mutluluk yaşanıyor. Ramazan ayı sona erdiğinde ise Ramazan Bayramı’nın coşkusu yaşanacak. Peki Arefe Günü ne zaman 2019? Ramazan Bayramı Arefe Günü hangi gün? İşte detaylar…

AREFE GÜNÜ NE ZAMAN 2019?

Ramazan ayının 29 gün olacağının açıklanmasıyla birlikte bayramın denk geleceği tarih araştırılmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dini günler takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre bu yıl Ramazan Bayramı 4 Haziran 2019 Salı gününe denk gelecek. 3 Haziran 2019 Pazartesi günü ise Arefe olacak.

Şevval ayının ilk günü olacak olan 4 Haziran’da Ramazan Bayramı idrak edilecek. Öte yandan aynı takvimde yer alan diğer bilgilere göre 11 Ağustos’ta Kurban Bayramı’nın ilk günü kutlanacak. Hicri yılbaşı olarak kabul edilen Muharrem ayının ilk günü ise 31 Ağustos’a denk gelecek.

AŞURE GÜNÜ NE ZAMAN?

Bu yıl Aşure günü 9 Eylül 2019 tarihine denk gelecek. Aşure günü her yıl Muharrem ayının onuncu günü idrak ediliyor. Yılın geri kalanındaki son dini gün ise Mevlid Kandili olacak. Mevlid Kandili ise 8 Kasım 2019 Cuma gününe denk gelecek.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Arefe günü ne zaman 2019? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ