Haber Detayları

BDDK bazı bankalara inceleme başlattı!

BDDK bazı bankalara inceleme başlattı!

BDDK bazı bankalara inceleme başlattı! haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

NTV'nin haberine göre, BDDK bazı bankalarla ilgili olarak manipülatif işlem iddiaları üzerine işlem başlattı… Yanıltıcı şekilde döviz almaya yönlendirme iddiaları incelenecek…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

BDDK’dan yapılan açıklamada, “Bazı bankaların müşterilerin döviz piyasalarına ilişkin yanıltıcı ve manipülatif şekilde döviz alımına yönlendirdiklerine dair şikayetler üzerine inceleme ve soruşturma başlatıldı” denildi. 

Açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Son dönemde bazı bankaların müşterilerini döviz piyasalarına ilişkin olarak yanıltıcı ve manipülatif bir şekilde döviz alımına yönlendirdiklerine dair kurumumuza yoğun şikayetler ulaşmıştır.

Konu hakkında kurumumuzca inceleme ve soruşturma başlatılmış olup ilgililer hakkında gerekli idari ve hukuki süreçler yürütülecektir. İletilecek tüm bilgi ve şikayetler kurumumuzca yakından takip edilip değerlendirilecektir.”

“JP MORGAN DA İNCELENİYOR”
Kurumdan yapılan diğer açıklama ise JP Morgan hakkında da inceleme başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“22 Mart 2019 tarihinde JP Morgan tarafından yayımlanan raporun yanıltıcı ve manipülatif içeriği sebebiyle finansal piyasalarda oynaklığa ve özellikle ülkemiz bankalarının itibar ve değer kaybına yol açtığı hususunda kurumumuza iletilen yoğun şikayetler kapsamında adı geçen kurum hakkında inceleme başlatılmış olup, gerekli idari ve hukuki süreç yürütülecektir.”

Haberin detayını Kaynağından okumak için BDDK bazı bankalara inceleme başlattı! TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ