Haber Detayları

Ezgi Mola'nın 'Maide'nin Altın Günü' filmi konusu ve oyuncuları!

Ezgi Mola'nın 'Maide'nin Altın Günü' filmi konusu ve oyuncuları!

Ezgi Mola'nın 'Maide'nin Altın Günü' filmi konusu ve oyuncuları! haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

'Maide'nin Altın Günü' filmi konusu ve oyuncuları! Ezgi Mola'nın başrolünde yer aldığı, beyaz perdenin ardından televizyon ekranlarında da yayınlanan Maide'nin Altın Günü'nün oyuncularının kimler olduğu, filmin konusu araştırılan konular arasında. Tüm detaylarıyla haberimizde…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Ezgi Mola’nın başrolünde yer aldığı ‘Maide’nin Altın Günü’, altın günlerinin şaşaalı ismi Maide teyze ile yeğeni Yağmur’un, kayıp bir gerdanlığı bulmak için çıktıkları macerayı anlatıyor. Beyaz perdenin ardından televizyon ekranlarında da yayınlanan Maide’nin Altın Günü’nün oyuncularının kimler olduğu, filmin konusu araştırılan konular arasında. Tüm detaylarıyla haberimizde…

OYUNCU KADROSU

Ezgi Mola’nın başrolünde yer aldığı “Maide’nin Altın Günü”nde Ezgi Mola’nın yanı sıra Mesut Can Tomay, Hilmi Özçelik, Gülhan Tekin ve Demet Gül yer alıyor.

FİLMİN KONUSU

Maide, titiz mi titiz, marifetli mi marifetli bir ev kadınıdır. Mahallenin en havalı altın günlerini yapmasıyla meşhurdur. Kısırları, börekleri, eğlencesi dillere destandır. Altın günlerinden birinde Maide’nin aile yadigârı gerdanlığı çalınır. Gerdanlığı bulmak için İstanbul dışından gelen ergen yeğeni Yağmur ile bir liste yaparlar. Güne gelen kadınların tek tek peşine düşecekleri bu macerada başlarına birbirinden komik olaylar gelecektir.

EZGİ MOLA KİMDİR?

29 Mart 1983, İstanbul doğumlu olan Ezgi Mola 2000 yılında Akademi İstanbul’da eğitimine başladı. Henüz 18’ini bitirmeden Kartal Tibet’in yönettiği Karate Can dizisinde ilk televizyon deneyimini kazandı.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kazandı ve 4 yıl eğitim aldı. Bu arada Aydoğan Temel’den de 2 yıl tiyatro eğitimi aldı. Yine Aydoğan Temel’in liderliğindeki bir tiyatro topluluğuyla Çürük Elma oyununda ilk sahne deneyimini yaşadı.

2005 Kasımında BKM Atölye’ye katıldı. 2005 sonbaharında safça bir kuaförü canlandırdığı Hırsız Polis dizisinin gördüğü büyük ilgi sonucu kitlelerce tanınmaya başladı.

2006 yılında çevrilen Hayatımın Kadınısın filmindeki rolüyle başarı kazandı. Bu filmde kişisel hedef olarak gördüğü Türkân Şoray ile karşılıklı oynama fırsatı yakaladığı gibi, kendini gösterebileceği bir rolü canlandırma şansı da buldu. Bu rolüyle 2007 yılında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Sadri Alışık Ödülü sahibi oldu.

2008 yılında Uğur Yücel’in yönetmenliğinde Türkiye’de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com denemesinde rol aldı, ama proje uzun ömürlü olmadı.

FİLMLERİ

Kocan Kadar Konuş (2015) – Efsun

Patron Mutlu Son İstiyor (2013) – Eylül

Soğuk (2013) – Boncuk

Sen Aydınlatırsın Geceyi (2013)

Celal ile Ceren (2013) – Ceren

Pazarları Hiç Sevmem (2012)

Dedemin İnsanları (2011) – Fatma

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi (2011) – Jülide

Veda (2010) – Latife Hanım

Hayatımın Kadınısın (2006) – Ahu

Organize İşler (2005) – Berrak

Haberin detayını Kaynağından okumak için Ezgi Mola'nın 'Maide'nin Altın Günü' filmi konusu ve oyuncuları! TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ