Haber Detayları

Son Dakika Aynı tatbikatta bir kez daha Erdoğan hedefte!

Son Dakika Aynı tatbikatta bir kez daha Erdoğan hedefte!

Aynı tatbikatta bir kez daha Erdoğan hedefte! haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

2017’deki Trident Javelin Tatbikatı’nın senaryosunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “düşman kuvvetlerin” lideri olarak gösteren NATO’dan ikinci skandal. Kasım 2018’deki tatbikatın brifinginde de Erdoğan ve Putin’in resminin yer aldığı Time dergisi kullanıldı. Türk yetkililer bu ‘düşmanca gösteriye’ sert tepki gösterdi.

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

2017’deki Trident Javelin tatbikatının senaryosunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ‘düşman kuvvetlerin lideri’ olarak gösteren NATO’dan ikinci skandal. Kasım 2018’de 50 bin askerin katıldığı Trident Juncture tatbikatının brifinginde Erdoğan ve Putin’in resminin yer aldığı Time dergisi kapağı kullanıldı. Sergilenen rezalete Norveç’teki askeri heyet sert tepki gösterdi.

2017’de düzenlenen Trident Javelin tatbikatının senaryosunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ‘düşman kuvvetlerin lideri’ olarak gösteren NATO’da bu olaydan bir yıl sonra yeni bir tatbikat ayıbına imza atıldı. Kasım 2018’de düzenlenen NATO’nun fiili tatbikatlarından Trident Juncture’un sonunda, tatbikat boyunca medyadaki yansımaların anlatıldığı bir brifing verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ