Haber Detayları

Son Dakika Cep telefonu ÖTV zammı ne kadar 2019? Hangi telefonlar zamlandı?

Son Dakika Cep telefonu ÖTV zammı ne kadar 2019? Hangi telefonlar zamlandı?

Cep telefonu ÖTV zammı ne kadar 2019? Hangi telefonlar zamlandı? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Cep telefonu ÖTV zammı ne kadar? Son dakika gelen bilgiye göre cep telefonlarındaki ÖTV oranında değişiklik oldu. Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle cep telefonlarındaki ÖTV oranında artış yapıldı. Peki cep telefonu ÖTV zammı ne kadar? Detaylar haberimizde…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Cep telefonu ÖTV zammı ne kadar? Dünyada milyonlarca insanlar tarafından kullanılan cep telefon gündelik yaşamın vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle cep telefonlarındaki ÖTV oranında artış sağlandı. ÖTV zammının ne kadar olduğu ise merak ediliyor. Peki cep telefonu ÖTV zammı ne kadar 2019?

Cep telefonlarından alınan özel tüketim vergisinde ( ÖTV) değişikliğe gidildi. Tüm telefonlarda yüzde 25 olan ÖTV oranı, vergi matrahı 640 TL ile bin 500 TL arasında olanlarda yüzde 40’a, matrahı 1500 TL’yi aşanlarda yüzde 50’ye çıkartıldı.

Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberine göre, konuyla ilgili düzenleme Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile gerçekleştirildi. Cep telefonundaki ÖTV artışı bugünden itibaren yürürlüğe girdi.

Şubat ayında TBMM’de kabul edilen yasa ile cep telefonlarından, ÖTV matrahlarına göre farklı oranlarda vergi alınmasının önü açılmıştı.

CEP TELEFONU

Cep telefonu, kolayca taşınabilen, geniş kapsama alanlı, kablosuz telefon sistemini kullanan bir iletişim ve multimedya aygıtı.

Cep telefonu ile sağlanan hizmetler, telefon modeline ve servis sağlayıcıya göre değişmekle beraber en yaygın olarak kullanılanları, sesli görüşme ve kısa mesaj hizmetidir. Sesli ve yazılı görüşmenin yanı sıra görüntülü görüşme, görüntülü mesaj, müzikçalar, video oyunları, internet, veri transferi ve hatta ofis uygulamaları gibi tüm diğer bilgisayar işlevlerini kullanıcısına ulaştırabilir.

Cep telefonları internet ve telefon bankacılığı hizmetlerindede kullanılabilir. Paypal gibi çevrimiçi hesapları kullanarak, sms aracılığıyla, satın alınan mal ve hizmetlerin ücretlerinin ödenmesi amacıyla kullanılabilir. Türkiye’de ilk cep telefonu görüşmesi 23 Şubat 1994 günü gerçekleştirilmiştir.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Cep telefonu ÖTV zammı ne kadar 2019? Hangi telefonlar zamlandı? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ