Haber Detayları

Son Dakika Derya Arbaş kimdir? Ne zaman ve kaç yaşında öldü?

Son Dakika Derya Arbaş kimdir? Ne zaman ve kaç yaşında öldü?

Derya Arbaş kimdir? Ne zaman ve kaç yaşında öldü? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Derya Arbaş kimdir? Türkiye eski güzeli ve oyuncu Zerrin Erbaş konuk olduğu programda kızı ile ilgili hikayelerini anlattı. Duygu dolu bu programı izleyen vatandaşlar internette Zerrin Erbaş'ın kızı Derya Arbaş'ı araştırmaya başladı. Derya Arbaş kimdir, ne zaman ve neden gibi sorulara yanıt aranıyor. Konu hakkında tüm detaylar haberimizde yer almaktadır. Peki Derya Arbaş kimdir? Hastalığı neydi? Derya Arbaş ne zaman öldü? Kaç yaşındaydı? İşte ayrıntılar…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Derya Arbaş kimdir? Bugün konuk olduğu programda kızının hikayesini anlatan eski Türkiye güzeli ve oyuncu Zerrin Arbaş’ın açıklamalarının ardından internette Zerrin Arbaş’ın kızı Derya Arbaş hakkında araştırmalar başladı. Peki Derya Arbaş kimdir? Ne zaman öldü? Kaç yaşındaydı? Derya Arbaş’ın hastalığı neydi? İşte tüm detaylar…

DERYA ARBAŞ KİMDİR? NE ZAMAN ÖLDÜ?

Derya Arbaş, eski Türkiye güzeli ve oyuncu Zerrin Arbaş’ın kızı ve ressam Avni Arbaş’ın torunudur. Geçirdiği kalp krizi sonucu 22 Ekim 2003’te vefat eden Derya Arbaş, 1974’te annesi Zerrin Arbaş’ın oynadığı Battal Gazi’nin Oğlu adlı filmde, annesinin çocukluğunu canlandırmıştı.

Sanatçı bir aileden gelen ve bir döneme damgasını vuran Derya Arbaş, 17 Haziran 1968 tarihinde ABD’nin Santa Monica şehrinde gözlerini dünyaya açtı. Türkiye Eski Güzeli ve oyuncu Zerrin Arbaş ile Amerikalı oyuncu Dehl Berti’nin kızı olarak doğmuştur. 1974 yılında annesi Zerrin Arbaş’ın oynadığı Battal Gazi’nin Oğlu filminde, annesinin çocukluğunu canlandırarak gündeme gelmiştir. Uzun yıllar Amerika’da yaşayan Derya Arbaş 15 yaşında Kuyucaklı Yusuf filminde oynamak üzere Türkiye’ye dönüş yapmıştır. 1985-1986 arasındaki kısa süre boyunca birçok filmde oynamıştır.

Dilan filmi çekimleri sırasında Ağrı’da tanıştığı Nihat Polat ile 1986’nın sonunda gizlice dünya evine girmiştir. Bu evlilik döneminde sinemadan uzak kalmıştır. California Institute of the Arts’ta, resim ve heykel eğitimi almıştır. 1989’da ise kültür farklılığından ötürü evliliğini bitirmiştir. Derya Arbaş 1991 yılında babasını kaybetmiştir. 1994’te Atıf Yılmaz’ın Gece, Melek ve Bizim Çocuklar filminde başrol oynamıştır. Film sonrası yine ABD’ye giden Derya Arbaş 1996’da Çılgın Badiler adlı dizi için bir süre yine Türkiye’ye dönüş yapmıştır. 1997’de Amerika’da Hang Your Dog in the Wind filminde oynamıştır. 2000’lerde Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır. 2001’de Kerem Alışık ile birlikte Günah dizisinde oynamıştır.

ZERRİN ARBAŞ’IN KIZI DERYA ARBAŞ NEDEN ÖLDÜ?

16 Ekim 2003’te dedesi Avni Arbaş’ın vefat etmesi üzerine Derya Arbaş Amerika’dan Türkiye’ye gelmiştir. Cenaze sonrası 20 Ekim’de Los Angeles’taki evine dönüş yapmıştır.

Yeniden Türkiye’ye dönmeyi planlayan Derya Arbaş, 22 Ekim’de geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybetmiştir.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Derya Arbaş kimdir? Ne zaman ve kaç yaşında öldü? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ