Haber Detayları

Son Dakika Doğu Ekspresine kardeş geliyor!

Son Dakika Doğu Ekspresine kardeş geliyor!

Doğu Ekspresine kardeş geliyor! haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, büyük ilgi çeken ve çoğu zaman yer bulunamayan Doğu Ekspresi ile ilgili aldıkları kritik kararı açıkladı. Doğu Ekspresi'nin turizmle öne çıktığını ve asıl amacı dışında kullanılmaya başlandığını hatırlatan Ersoy bir turizm trenini hizmete sokmaya karar verdiklerini belirterek "Biz de diyoruz ki o zaman amacına uygun bir tren daha organize edelim. Turistik amaçlı gidenler de o trenle seyahatlerini gerçekleştirsinler. " diye konuştu.

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Son dönemlerde yoğun ilgi gören Doğu Ekspresi ile ilgili önemli açıklamalar yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy‘un açıklamaları şöyle:

“Turizm trenlerinin dünya genelinde çok meşhur birkaç destinasyonu var. Bizim bu hattımız da çok rahatlıkla uluslararası bir turizm destinasyonu haline gelebilir. Turizm treniyle turistlerin tam taleplerini tamamıyla karşılayacak özellikte tren hizmete sokabilirsek yabancı turistin ilgisini çekme açısından da faydası olur.

Trenin turizme katkısını gerçekleştirmemiz lazım. Çok ciddi bir potansiyel var ve kendini ispat etti. Biz bunu şimdi tabii turizm treni olarak yapmıyoruz, eksik olan tarafı bu. Şimdi bizim bunu turizm treni haline getirmemiz ve çokta beklemememiz lazım. Kısa sürede bunu formülize edip hayata geçirmemiz, lazım ve yapacağız da”

Haberin detayını Kaynağından okumak için Doğu Ekspresine kardeş geliyor! TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ