Haber Detayları

Son Dakika Haber 1 Mayıs İşçi Bayramı eczaneler kapalı mı? Resmi tatil mi?

Son Dakika Haber 1 Mayıs İşçi Bayramı eczaneler kapalı mı? Resmi tatil mi?

1 Mayıs İşçi Bayramı eczaneler kapalı mı? Resmi tatil mi? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

1 Mayıs İşçi Bayramı eczaneler kapalı mı? 1 Mayıs İşçi Bayramı 2008 Nisan'ında, "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanması kabul edilmiştir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM'de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir. 1 Mayıs 2019 tarihi yaklaşırken hangi kurumların açık hangilerinin resmi tatil yapacağı araştırılıyor. Ayrıntılar haberimizde…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Resmi tatil olarak kabul edilen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla kamu kurumları, bankalar ve bazı kuruluşlar 1 gün süreyle çalışmayacak. 1 Mayıs 2019 tarihinde hangi kurumların çalışıp çalışmayacağı araştırılıyor. Peki, 1 Mayıs İşçi Bayramı eczaneler kapalı mı? Detaylar haberimizde…

PTT, ECZANE, HASTANE, SAĞLIK OCAKLARI 1MAYIS’TA AÇIK OLACAK MI?

Resmi tatil olarak kabul edilen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla kamu kurumları, bankalar ve bazı kuruluşlar 1 gün süreyle çalışmayacak.

Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı nedeniyle ara verilen 1 Mayıs kutlamaları, uzun bir aradan sonra 1921’de yapıldı. Türkiye Sosyalist Fırkasının (TSF) çağrısı üzerine İstanbul işçileri mayısın birinci pazar günü tatil yaptı. TSF merkezindeki bayramlaşmadan sonra partinin Genel Başkanı Hüseyin Hilmi Bey ve üç delege, sadrazamı ziyaret etti.

Ankara’da 1 Mayıs 1922’de işçi bayramı kutlandı. Cumhuriyet tarihinde ilk kez 1 Mayıs 1923’te resmi olarak işçi bayramı kutlamaları yapıldı.

Darbeler ve olağanüstü koşullarla kimi zaman yasaklanan 1 Mayıs, DİSK’in 1976 yılında Taksim’de düzenlediği programla geniş kitlelerce kutlandı.

Bir yıl sonra 1977’de yine Taksim Meydanı’nda yapılan 1 Mayıs kutlamalarında, meydandakilerin üzerine ateş açılması nedeniyle 34 kişi yaşamını yitirdi.

Haberin detayını Kaynağından okumak için 1 Mayıs İşçi Bayramı eczaneler kapalı mı? Resmi tatil mi? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ