Haber Detayları

Son Dakika Haber ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un Vietnam’da Baş Başa Görüşecek

Son Dakika Haber ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un Vietnam’da Baş Başa Görüşecek

Tüm dünya Vietnam’daki tarihi zirveye kilitlendi. ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasındaki kritik görüşme bugün başkent Hanoi’de, yerel saatle 18.30’da başlayacak. ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un Vietnam’da Baş Başa Görüşecek haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Vietnam’daki 2. Trump-Kim zirvesine saatler kala Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada Trump’ın zirve programına ilişkin bilgi verildi.

Programa göre, Trump ile Kim arasındaki ilk görüşme bugün yerel saatle 18.30’da (TSİ 14.30) Vietnam’ın başkenti Hanoi’deki Sofitel Legend Metropole Hotel’de yapılacak.

BAŞ BAŞA GÖRÜŞECEKLER

Yaklaşık 20 dakika sürmesi planlanan baş başa görüşmenin ardından heyetlerin de katılacağı akşam yemeğine geçilecek.

ASIL GÖRÜŞME YARIN

Trump ile Kim arasındaki asıl zirve görüşmelerinin ise yerel saatle perşembe günü sabah gerçekleştirileceği bildirildi.

Beyaz Saray iki liderin perşembe günkü görüşme takviminin detaylarını henüz paylaşmadı.

Trump’ın, Hanoi’de Vietnam Devlet Başkanı Nguyen Phu Trong ve Başbakan Nguyen Xuan Phuc ile de bir araya gelmesi bekleniyor.

İLK KEZ 12 HAZİRAN 2018’DE GÖRÜŞMÜŞLERDİ

ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri Kim, 12 Haziran 2018’de Singapur’da yapılan tarihi zirvede ilk kez bir araya gelmiş ve kapsamlı bir anlaşmaya imza atmıştı.

Trump son açıklamalarında Kim ile çok başarılı bir zirveye imza atacaklarına inandığını, bununla beraber Kuzey Kore’nin nükleerden arındırılması konusunda acele etmeyeceklerini dile getirmişti.


Haberin detayını Kaynağından okumak için ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un Vietnam’da Baş Başa Görüşecek TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ