Haber Detayları

Son Dakika Haber Kastamonu seçim sonuçları 2019! Yeni belediye başkanı belli oldu mu?

Son Dakika Haber Kastamonu seçim sonuçları 2019! Yeni belediye başkanı belli oldu mu?

Kastamonu seçim sonuçları 2019! Yeni belediye başkanı belli oldu mu? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Kastamonu belediye başkanı kim oldu? Son dönemde Türkiye'nin gündeminde bir numaralı konu 31 Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçim. Sandıklara gidecek ve belediye başkanını seçmek için oy verecek olan vatandaşlar, Kastamonu'nun yeni belediye başkanının kim olacağını merak ediyor ve araştırıyor. Kastamonu Belediye Başkanı kim oldu, hangi partiden gibi sorulara yanıt aranıyor. Biz de bu konuyu sizler için inceledik ve haberimize ekledik. Peki Kastamonu Belediye Başkanı kim oldu?İşte detaylar

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Kastamonu belediye başkanı kim oldu? Son dönemde internette en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri de 31 Mart 2019 yerel seçimleri ve sonuçları. Araştırılan konulardan biri de Kastamonu belediye başkanının kim olacağı oluyor. Yeni belediye başkanı kim oldu, hangi partiden seçildi gibi sorulara yanıt aranıyor. Peki Kastamonu belediye başkanı kim oldu? İşte tüm ayrıntılar…

KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLDU?

Kastamonu’nun yeni belediye başkanı 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimin ardından belli olacak. Kastamonu belediye başkanının kim olduğu ve hangi partiden olduğu netleştiği anda detaylar haberimizde yer alacaktır.

KASTAMONU BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

AK Parti Kastamonu belediye başkan adayı;
AK Parti Kastamonu belediye başkan adayı Tahsin Babaş oldu. Tahsin Babaş mevcut AK Parti Kastamonu Belediye başkanı olarak görev yapmakta.

AK Parti Kastamonu ilçe belediye başkan adayları 2019
Abana: Yunus Akgül, Ağlı: Muharrem Dinç, Araç: Güngör Çetin, Azdavay: Osman Nuri Civelek, Bozkurt: Muammer Yanık, Cide: Nejdet Demir, Çatalzeytin: Musa İhsan Uğuz, Daday: Hasan Aydemir, Devrekani: Engin Altıkulaç, Doğanyurt: Ahmet Kaya, Hanönü: Serkan Uçar, İhsangazi: Zühtü Danacı, İnebolu: Mustafa Huner Özay, Küre: Kemal Bakır, Pınarbaşı: Şenol Yaşar, Seydiler: Oğuz Yılmaz, Şenpazar: Cem Çınar, Taşköprü: Hüseyin Arslan, Tosya: Kazım Şahin.

CHP Kastamonu belediye başkan adayı;

CHP’nin Kastamonu Belediye Başkan adayı Mustafa Öztürk oldu.

KASTAMONU

Kastamonu, Türkiye’nin kuzey kesiminde, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ildir. İlin komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Sinop, Çorum, Çankırı, Karabük ve Bartın illeri oluşturmakta olup, ilin ayrıca kuzeyde Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. İlin merkezi aynı isimli Kastamonu şehridir.

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin batı kesiminde yer alan Kastamonu ilinin doğusunda Sinop, batısında Bartın ve Karabük, güneyinde Çankırı ve güneydoğusunda Çorum illeri ile sınırı bulunmaktadır. İlin kuzey kısmının tamamı ise Karadeniz’e kıyı oluşturmakta olup, ilin sahil şeridi uzunluğu 170 km’dir. Kastamonu sahip olduğu bu sahil şeridi uzunluğu ile Karadenize en uzun kıyısı olan il konumundadır. 13.108 km² alan üzerinde yer alan Kastamonu, Türkiye topraklarının %1,7’sini oluşturmaktadır. İl merkezinin denizden yüksekliği 780 metredir. İlin ortalama olarak deniz seviyesinden yüksekliği 775 m’dir. İlin en yüksek noktasını ise 2.565 m ile Çatalılgaz Tepesi oluşturmaktadır. İl genelinde dağlar denize paralel olarak uzanmakta olup, Türkiye’nin Karadeniz’e doğru uzanan çıkıntısının büyük bir kısmını kapsamaktadır.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Kastamonu seçim sonuçları 2019! Yeni belediye başkanı belli oldu mu? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ