Haber Detayları

Son Dakika Haber Reform Paketi nedir? Berat Albayrak anlatacak!

Son Dakika Haber Reform Paketi nedir? Berat Albayrak anlatacak!

Reform Paketi nedir? Berat Albayrak anlatacak! haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Reform Paketi nedir? Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanacak Reform Paketi içerisinde neler olacağı izleyiciler tarafından merak ediliyor. Albayrak, Reform Paketini bugün saat 11.00'da açıklanacak. Peki Reform Paketi içerisinde neler yer alıyor? Detaylar haberimizde…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Reform Paketi içerisinde neler yer alıyor? Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İstanbul’da düzenleyeceği toplantıda bugün saat 11.00’da Reform Paketi içerisinde yer alanlar açıklayacak. Peki Reform Paketi nedir? Merak edilen detaylar haberimizde…

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün saat 11:00’de İstanbul’da Reform Paketi’ni açıklayacak. Paketin Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamındaki hedeflere yönelik tedbirler içermesi bekleniyor.

Bakan Albayrak, 28 Mart’ta katıldığı bir televizyon programında, 8 Nisan haftasında büyüme, enflasyon, bankacılık başta olmak üzere tüm alanlarda atılacak adımları içeren genel çerçeveye ilişkin açıklamalarda bulunacaklarını belirtmişti.

 HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 21 Şubat 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.

Bakan Albayrak İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü mezunu. Sonrasında New York Pace Üniversitesi Lubin School of Business’ta yüksek lisansını tamamladı.

Bankacılık ve Finans bölümünden “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Finansmanı” tezi ile doktora derecesi aldı. 1996 yılında profesyonel çalışma hayatına atıldı. Ekonomi, enerji ve finans başta olmak üzere farklı iş kollarındaki birçok farklı girişimlere yönetici olarak öncülük etti.

2013 yılı sonunda özel sektördeki kariyerine nokta koydu. Sabah gazetesinde başladığı köşe yazarlığının yanı sıra Marmara Üniversitesi’nde bankacılık ve finans üzerine dersler verdi. Pek çok sivil toplum kuruluşunda aktif görevler aldı.

25, 26 ve 27. Dönem İstanbul milletvekili olarak Meclis’e giren Albayrak; 64, 65 ve 66. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yapmıştır. Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanmıştır.

Albayrak’ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde, Türkiye’nin orta ve uzun vadeli enerji politikalarından oluşan Milli Enerji ve Maden Strateji Belgesi hazırlandı. Bu kapsamda doğalgaz arz güvenliği için Türkiye’nin ilk FSRU (Sıvılaştırılmış Doğalgaz Depolama ve Gazlaştırma Ünitesi) projesi, yerli fabrika ve AR-GE şartlı 1000’er MW’lık dünyanın en büyük güneş ve rüzgar enerjisi santralleri ihalesi, Türkiye’nin ilk yerli ve milli sondaj gemisinin hizmete alınması, 1 milyon metre kara sondajı hamlesi, Ulusal Bor Stratejisi gibi enerji ve maden alanında dünyaya örnek olacak birçok proje hayata geçirilmiştir.

Albayrak evli ve 3 çocuk babasıdır.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Reform Paketi nedir? Berat Albayrak anlatacak! TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ