Haber Detayları

Son Dakika Haberler 2019 emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek?

Son Dakika Haberler 2019 emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek?

2019 emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek? İlk defa geçen yıl Ramazan Bayramı'nda emeklilere bin lira bayram ikramiyesi verilmeye başlandı. Bu sene ise Ramazan Bayramı'na kısa bir süre kala bayram ikramiyeleri merak konusu oldu. Peki 2019 emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek? Detaylar haberimizde…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

2019 emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek? Ramazan Bayramı’na sayılı günler kaldı.İlk defa emeklilere ödenen bayram ikramiyeleri bu sene bayramın yaklaşmasıyla birlikte yeniden araştırılmaya başlandı. Peki emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek?

EMEKLİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bu yıl Ramazan Bayramı 4 Haziran Salı günü başlayacağı için bayramdan önceki 27-31 Mayıs haftasının ilk yarısında emekli ikramiyelerinin ödenmesi bekleniyor.

KİMLER YARARLANACAK?

Ödemenin yapıldığı tarihte SGK’dan emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara veriliyor. Ayrıca SGK’dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine ödeniyor.

HAZİRAN’DA EMEKLİ OLANA KURBAN BAYRAMI’NDA ÖDENECEK?

Ağustos da emekliler için yine ikramiye ayı olacak. Emeklilere, bu yılın ikinci bayram ikramiyesi ödenecek. Kurban Bayramı 11-14 Ağustos’ta kutlanacak. Arefe günü de 10 Ağustos Cumartesi gününe denk geliyor. İkramiyenin de bu tarihten önce, 5-9 Ağustos’ta ödenmesi bekleniyor. Yine bu tarihe kadar emekli olanlar da 1000 liralık ikramiyeden yararlanabilecek. İlk ikramiyeden sonra emekli aylığı bağlananlar, 2019’u bin lira ikramiye ile kapatacak. İkramiye ödemelerinin yapılacağı kesin tarih Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından duyurulacak.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

12 milyondan fazla emeklinin yararlandığı emekli bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıl toplamda 2 bin TL olarak verildi. 2019 yılında Ramazan bayramında 1000 TL ve Kurban Bayramında da 1000 TL olmak üzere maaşlarla birlikte vatandaşların hesaplarına maaşları ile birlikte yatırılacak. 2019 yılında bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağı belli olmadı. Enflasyon oranına göre yapılacak çalışmalar neticesinde yeni rakamın netleşmesi bekleniyor.

Haberin detayını Kaynağından okumak için 2019 emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ