Haber Detayları

Son Dakika Haberler Adalet Bakan Yardımcısı Menteş AYM üyeliğine Atandı

Son Dakika Haberler  Adalet Bakan Yardımcısı Menteş AYM üyeliğine Atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adalet Bakan Yardımcısı Selahaddin Menteş’i Anayasa Mahkemesi Üyeliği’ne atadı. Adalet Bakan Yardımcısı Menteş AYM üyeliğine Atandı haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Selahaddin Menteş, Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeliğine seçildi. Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre; Menteş’in AYM Üyeliğine seçilmesine dair Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı, Müsteşar Yardımcılığı, OHAL Komisyonu başkanlığı ve Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı gibi kritik görevlerde bulunan Menteş, özelikle Diyarbakır’da görev yaptığı dönemde verdiği özgürlükçü kararla gündeme gelmişti.

Cumhurbaşkanı kararı, Anayasa’nın 146 ve 147´inci maddeleri ile 6216 sayılı Anayasa Mahkemesi´nin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanun´un 6, 7 ve 10´uncu maddeleri gereğince Resmi Gazete’de yayımlandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN 5’İNCİ ATAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce Danıştay Üyesi Kadir Özkaya, eski Sayıştay Başkanı Recai Akyel, Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez ve Adalet Bakan Yardımcısı Yıldız Seferinoğlu’nu Anayasa Mahkemesi’ne üye olarak atamıştı. Menteş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AYM’ye atadığı 5’inci üye oldu.


Haberin detayını Kaynağından okumak için Adalet Bakan Yardımcısı Menteş AYM üyeliğine Atandı TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ