Haber Detayları

Son Dakika Haberler Atilla Mayda kimdir? Neden öldü?

Son Dakika Haberler Atilla Mayda kimdir? Neden öldü?

Atilla Mayda kimdir? Neden öldü? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Atilla Mayda kimdir? Ünlü ritim saz sanatçısı Atilla Mayda yaşamını yitirdi. TRT’nin usta ritim saz sanatçısı Atilla Mayda'nın ölüm haberi sevenlerini yasa boğdu. Mayda pek çok isme eşlik etti.Atilla Mayda'nın ölüm haberini Onur Akay duyurdu. Peki Atilla Mayda kimdir? Neden öldü? Detaylar haberimizde…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Atilla Mayda kimdir? Onur Akay, Atilla Mayda’nın öldüğünü duyurdu. 80’li yıllarda adını duyuran Atilla Mayda TRT’nin usta ritim saz sanatçısıydı. Mayda aynı zamanda pek çok efsane isime eşlik etti. Peki Atilla Mayda neden öldü?

ATİLLA MAYDA KİMDİR?

Sanat müziği parçalarında önemli bir isim olan Atilla Mayda ünlü ritim saz sanatçıları arasında yer alıyor.TRT’nin radyo dönemleri ve siyah beyaz dönemlerinde yer alıyordu.

 1980’li yıllarda tüm Türkiye’de adını duyuran TRT’nin usta ritim saz sanatçısı Atilla Mayda hayatını kaybetti. Acı haberi Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, “Ve Atilla Mayda da aramızdan ayrıldı!” başlıklı bir yazı yazarak duyurdu.

Ve Atilla Mayda, Haydaaa Atilla Mayda olarak tanınıyordu!

Cenaze bilgilerini de paylaşan Onur Akay, “Küçüklük yıllarımda aynı apartmanda oturduğumuz ve komşumuz olan usta ritm saz sanatçısı Atilla Mayda’yı kaybettik. 80’li yıllarda ‘Ve Atilla Mayda’ ve ‘Haydaaa Atilla Mayda’ replikleri ile tüm Türkiye’nin tanıdığı bir isim olmuş, ismi dönemin komedyenlerinin repliklerinde ve halkın dilinde şaşırma ifadesi olarak dolaşıyordu. Mayda, Ankara Karşıyaka Mezarlığı Camii’nden bugün, 25 Mart 2019 Pazartesi günü ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası, Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda defnedilecek. Mekanı cennet olsun inşallah.” ifadelerini kullandı.

TRT’den emekli olan sanatçı yıllarca efsane isimlere sazı ile eşlik etti.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Atilla Mayda kimdir? Neden öldü? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ