Haber Detayları

Son Dakika Haberler Bizans Oyunları filmi konusu nedir? 'Bizans Oyunları' oyuncuları kimlerdir?

Son Dakika Haberler Bizans Oyunları filmi konusu nedir? 'Bizans Oyunları' oyuncuları kimlerdir?

Bizans Oyunları filmi konusu nedir? 'Bizans Oyunları' oyuncuları kimlerdir? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Bu akşam SHOW TV'de yayınlanacak olan "Bizans Oyunları" adlı Türk filmi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Gani Müjde'nin yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde bir çok ünlü oyuncu yer alıyor. Komedi ve macera türündeki Bizans Oyunları sinemaseverler tarafından araştırılıyor. Peki Bizans Oyunları filmi konusu nedir? 'Bizans Oyunu' oyuncuları kimlerdir?

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Bizans Oyunları adlı türk filmi bu akşam televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Komedi ve macera türündeki Bizans Oyunları filmi izleyiciler tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Sinemaseverler, bir çok ünlü oyuncunun yer aldığı Bizans Oyunları adlı filmi araştırmaya başladılar. Peki Bizans Oyunları filmi konusu nedir? ‘Bizans Oyunları’ oyuncuları kimlerdir?

BİZANS OYUNLARI KONUSU

Güney Amerika’nın sıcağı Mayalar’ın canına tak ettirir ve taşının toprağının altın olduğunu duydukları Anadolu’ya göç etmeye karar verirler. Bağcılar civarına yerleşen Mayalar, Türk boyları ile kaynaşır ve Güney Amerika’nın tekniğini Anadolu’nun kültürüyle birleştirirler. Ama kısa zamandaki bu yükselişleri komşuları olan Bizans’ın dikkatini çeker. Barışsever Bizans Kralı 3. Klitor gerçek bir Maya hayranıdır ama imparatorluk içerisinde karısı 5. Klitorya ve kardeşi Muhteris’in entrikalarına engel olamaz. Plana göre Klitorya ve kayınçosu Muhteris, önce Klitor’u ortadan kaldıracak, ardından da Mayaların bütün kadınlarını kaçırıp Bizans zindanlarına atacaktır. Bu şekilde Bizanslılar Maya kadınlarıyla soylarını ıslah ederken Bizans erkekleri de “yalnızlık Allah’a mahsus” deyip çevre kabilelerin düşük profilli kadınlarıyla birleşecek ve Mayalar’ın kusursuz genleri zamanla sıradan DNA’lara dönüşecektir.

BİZANS OYUNLARI OYUNCULARI

Geym of Bizans filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Gani Müjde üstleniyor. Filmin başrollerinde Gürkan Uygun, Tolgahan Sayışman, Gonca Vuslateri, Ünal Yeter, Murat Dalkılıç ve Tuvana Türkay yer alırken, kadroda kendilerine Nazmi Kırık, Altuğ Yücel, Ebru Aykaç, Hazal Şenel, Özge İnce, Ömür Özdemir, Anıl Altınöz, Oğuzhan Uğur, Caner Erdem, Tahsin Hasoğlu isimleri eşlik ediyor.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Bizans Oyunları filmi konusu nedir? 'Bizans Oyunları' oyuncuları kimlerdir? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ