Haber Detayları

Son Dakika Haberler Flash Tv kapandı mı? Sahibi Ömer Ziya Göktuğ kimdir? Neden kapanıyor?

Son Dakika Haberler Flash Tv kapandı mı? Sahibi Ömer Ziya Göktuğ kimdir? Neden kapanıyor?

Flash Tv kapandı mı? Sahibi Ömer Ziya Göktuğ kimdir? Neden kapanıyor? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Flash Tv kapandı mı? Türkiye'nin ilk özel kanalları arasında yer alan Flash TV kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Son dakika olarak düşen haber ile gündeme oturmayı başaran Flash TV sosyal medyanında en çok konuşulan konuları arasında yer alıyor. Flash TV'nin sahibi Ömer Ziya Aktuğ hakkında bilgiler haberimizde.İşte Flash Tv kapandı mı? Sahibi Ömer Ziya Göktuğ kimdir? Neden kapanıyor? Sorularının cevapları haberimizde…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Flash Tv kapandı mı? Eğlence programlarıyla izleyicisinin hafızasında derin yerler edinen Flash TV için kapama kararı kamuoyuyla paylaşılıyor.Flash TV’nin Bursa’daki binası hakkında çıkan yıkım kararı sonrasında vatandaşlar karar hakkında araştırma yapmaya başladı. Türkiye’nin ilk özel kanalları arasında yer alan Flash TV bu gece itibariyle 2 ay süreyle yayın hayatına ara verecek.İşte Flash Tv kapandı mı? Sahibi Ömer Ziya Göktuğ kimdir? Neden kapanıyor? Sorularının cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz…

Türkiye’den yayın yapan ilk, Türkiye’nin ise ikinci özel televizyonu Flash TV, yayınlarına bu geceden itibaren 2 ay süre ile ara verme kararı aldı.

“ARA VERMEK ZORUNDA KALDIK”

Kısa süre önce 20 yıllık Bursa’daki binasına yürüyen mahkeme sürecine rağmen yıkım kararı verilen Flash TV’nin kapanacağını doğrulayan kanal yetkilisi konuşarak, “Uzun süredir yaşadığımız ve artık çekilmez hale gelen baskılar nedeniyle bir süre yayınlarımıza ara verme kararı aldık. İktidar sahiplerinin hukuk tanımaz uygulamaları, idari ve siyasi baskılar dayanılmaz bir hal aldı. Tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın zarar görmesini engellemek ve 28 yıllık televizyon tarihimize gölge düşürmemek için yayınlarımıza ara vermek zorunda kaldık.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Flash TV’nin patronu Ömer Ziya Göktuğ’un Bursa’daki Altıparmak Mahallesi Stadyum Caddesi üzerinde yaklaşık 20 yıllık binası yürüyen mahkeme sürecine rağmen, Bursa belediyesi ekiplerinin greyderleri tarafından yıkılmak istenmişti.

ÖMER ZİYA GÖKTUĞ

1953 Yılında İstanbul’da doğdu.

İlk ve Orta tahsilini İstanbul’da yaptı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Hukuk eğitimi aldı. Üniversite yıllarında iş hayatına girdi.

İnşaat,Sanayi yakıtı bayiliği,Tekstil ürünleri ticareti yaptı.

1979 yılında BURSANTEKS firması ile Tekstil ve ev gereçleri toptan-perakende pazarlama işine girdi.

1982 yılında Tekstil alanındaki ilk Sanayi yatırımı olan GÖKTUĞ BRODE A.Ş.’yi kurdu. Brodeli ev tekstili üretim ve iç- dış satım işleri yaptı.

1989’da GÖKTUĞ TEKSTİL A.Ş. ile ikinci sanayi yatırımını yaptı. İplik büküm-dokuma-brode-konfeksiyon entegrasyonlu olarak Tekstil sektöründeki yatırımları geliştirdi.

1990 yılında GÖKTUĞ İNŞAAT A.Ş.’yi kurdu. Arazi derleme,proje geliştirme,inşaat alanlarında özgün projeler geliştirerek hayata geçirdi.

1992’de GÖKTUĞ YAYINCILIK A.Ş. ve GÖKTUĞ HABER AJANSI L.T.D. kuruluşları ile medya sektörüne girdi.

Mehmet Emin Göktuğ – Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1948 yılında İstanbul’da doğdu. İlk okul müdürü olan babasının yurtiçi ve özellikle yurtdışındaki eğitiminde çok değerli, ileri görüşlü katkıları olmuştur. İlkokul ve ortaokulu Beşiktaş-Ortaköy’de, liseyi PERTEVNİYAL LİSESİ’nde bitirdi. 1971 yılında İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Makina Fakültesi, Tekstil Makinaları disiplininden Yüksek Mühendis olarak mezun oldu. Mezuniyet tezi, mekiksiz dokuma makinalarının Türkiye ekonomik konjektürüne uygunluğunun ve bu konudaki yatırım olanaklarının araştırılmasını kapsamaktadır.

1973 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington D.C. kentinde lisan öğrenimini tamamlayıp Texas eyaletine yerleşti.

Texas, Dallas Üniversitesi bünyesinde MANAGEMENT LABORATORIES OF AMERICA, Inc. adlı kuruluşun Araştırma Geliştirme Merkezi‘nde (RESEARCH AND DEVELOPMENT CENTER) öğrenim ve araştırma çalışmalarına başladı. Burada gösterdiği üstün başarı sonucunda kazandığı karşılıksız tam burs (Academic Merit-based full tuition scholarship) ile THE UNIVERSITY OF DALLAS-TX, BRANIFF GRADUATE SCHOOL OF MANAGEMENT’da Master öğrenimine başladı. Bu üniversitede Endüstri Yönetimi (INDUSTRIAL ADMINISTRATION) Master’ını 1976 yılında tamamladı. Master çalışmasını şu iki temel konu oluşturmaktadır:

– Yatırım projelerinin efektif planlanması (Effective Planning of Investment Projects)
– Bilgisayar destekli iş idareciliği sistemleri (Computerized Business Management Systems)

Dallas Üniversitesi ve MANAGEMENT LABORATORIES AMERICA, Inc. tarafından Amerika’daki sanayi kuruluşlarına yapılan araştırma geliştirme projelerinde, proje yöneticisi (Project Superviser) olarak hizmet verdi.

Türkiye’ye kesin dönüş yapmasını takiben, KOÇ HOLDING’in Italyan FIAT ile kurdugu ortaklığından olusan otomotiv grubunda çalışmaya başladı. Bilgi İşlem Merkezi Müdürü olarak işe başladi ve yaklaşık dört yıl görev yaptı. Bu süre içerisinde otomotiv yedek parça stoklarının kontrol edilmesi için online sistemlerin ilk uygulamasını bankalardan çok önce OWD (Online Wholesale Distribution Systems) adlı Amerika Birleşik Devletleri‘nde kullanılan bilgisayar ile yönetim ve pazarlama sistemini ülkemiz şartlarına uyarlayıp kullanıma soktu.

24 Ocak 1980 ekonomik kararlarının açıklanması ile KOÇ GRUBU’ndaki görevinden derhal ayrılarak iş hayatına atıldı.

Dış ticaretten tekstile, oradan inşaat ve eğlence (family entertainment) sektörüne ve nihayet FLASH TV ile yayıncılık ve medya sektörlerine yayılan kuruluşları bünyesinde toplayan GOKTUG GRUBU’nun patron yöneticisi oldu.

Mehmet Göktuğ evli ve iki çocuk babasıdır. Oğlu, Cleveland, Baldwin Wallace University, İş İdareciliği ve Pazarlama Yönetimi (Business Administration – Marketing / Management) bölümü 2005 yılı mezunudur. Kızı ise Cleveland, Case Western Reserve University 2008 yılı Biyomedikal Mühendisliği mezunu olup, yüksek lisansını (Master of Science) North Carolina eyaletinde Duke University’de tamamlamıştir. 2010 yılında St. Jude Children’s Research Hospital, Araştırma Teknolojileri (drug discovery research) Grubu’nda çalışmaya başlamıştır. Mayıs 2016 dan itibaren Massachusetts eyaletinde AbbVie [Abbott Laboratories] de Otomasyon Sistemleri Mühendisi olarak görev yapmaktadır.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Flash Tv kapandı mı? Sahibi Ömer Ziya Göktuğ kimdir? Neden kapanıyor? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ