Haber Detayları

Son Dakika Haberler Hercai dizisi oyuncuları kimler? Hercai nerede çekiliyor? Ne zaman başlayacak? Başrol oyuncuları kimler? Hangi kanalda?

Son Dakika Haberler Hercai dizisi oyuncuları kimler? Hercai nerede çekiliyor? Ne zaman başlayacak? Başrol oyuncuları kimler? Hangi kanalda?

Hercai dizisi oyuncuları kimler? Hercai nerede çekiliyor? Ne zaman başlayacak? Başrol oyuncuları kimler? Hangi kanalda? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Hercai dizisi oyuncuları kimler? Dizilerin reyting savaşına yenik düştüğü zamanlarda yayın hayatına merhaba demeye hazırlanan Hercai nefes kesecek ilk bölümüyle saat 20:00'da ATV ekranlarında izleyicisinin karşısına çıkacak. Başrollerinde Akın Akınözü , Ebru Şahin , Ayda Aksel , Serhat Tutumluer , Macit Sonkan , Gülçin Santırcıoğlu gibi usta oyuncular yer alıyor.İşte Hercai dizisi oyuncuları kimler? Hercai nerede çekiliyor? Ne zaman başlayacak? Başrol oyuncuları kimler? Hangi kanalda? Detaylar..

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Hercai dizisi oyuncuları kimler? Başrollerinde Akın Akınözü , Ebru Şahin , Ayda Aksel , Serhat Tutumluer , Macit Sonkan , Gülçin Santırcıoğlu gibi usta oyuncular yer alıyor.ATV ekranlarında izleyicisinin karşısına çıkacak dizi yayınladığı tanıtımlar ile heyecan seviyesini yükeltiyor.İlk bölümü merakla beklenen dizi bu akşam izleyicisinin karşısına çıkıyor.İki güçlü ailenin karşı karşıya gelmesini anlatan dizi heyecanla bekleniyor.İşte Hercai dizisi oyuncuları kimler? Hercai nerede çekiliyor? Ne zaman başlayacak? Başrol oyuncuları kimler? Hangi kanalda? Detayları haberimizden öğrenebilirsiniz…

Hercai Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tüm Oyuncular)

Mardin’de çekimlerine 18 ocak 2019’da başlanan Hercai dizisinin Mia Yapım tarafından yapımcı Banu Akdeniz’in koordinatörlüğünde 15 Mart Cuma akşamı 20.00 Atv ekranlarında olacağı açıklandı. Hercai dizisinin yönetmenliğini Cem Karcı yaparken dizisinin senaristliğini ise Eda Tezcan ile Feraye Şahin üstlenecek.

Hercai Dizisi Konusu

Hercai dizisinde Aslanbey ailesinin entrika dolu hikayesi ekranlarda olacak. Hercai dizisinde intikamdan doğan imkansız bir aşkın hikayesi anlatılacak ve büyük trajediler yaşayan güçlü bir ailenin hikayesi ekranlarda olacak

Hercai Dizisi Oyuncuları

Akın Akınözü(Miran Aslanbey)

Akın Akınözü son olarak Aslan Ailem ve Payitaht Abdulhamid dizilerinde erkek başrol oyuncusu olarak yer almıştı. Ocak 1990 doğumlu olan Akın Akınözü 29 yaşındadır. Aslen Ankaralı olan Akın Akınözü ilk dizi deneyimini 2015 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisi ile yaşamıştır. Daha sonra bir çok genç ismi ünlü yapan Arkadaşlar İyidir dizisinde başrol de yer alan Akın Akınözü son olarak Payitaht Abdulhamid’te Ömer karakterine hayat vermiştir.

Miran Aslanbeylerin geleceği tek varisleridir. Büyük bir düşmanlığın olduğu Mardin’de en büyük düşmanlarının kızına aşık olur.

Ebru Şahin (Reyyan Şadoğlu)

Ebru Şahin’i biz İstanbul’lu Gelin dizisi ile tanıdık. Ebru Şahin 1994 İstanbul doğumludur ve 24 yaşındadır. İstanbul Üniversitesinde Besyo okuyan ve Besyo’nun en güzel kızı olan Ebru Şahin güzelliği ile yapımcıları da büyülemiştir. Ebru Şahin son olarak İstanbullu Gelin dizisinde Burcu karakterine hayat vermiştir.

Şadoğullarının güzel kızı olan Reyyan çok akıllı bir kızdır. Başına buyruk bir kız olan Reyyan en büyük düşmanları olan Aslanbeylerin oğluna tutkulu şekilde aşık olur.

İlay Erkök (Yaren Şadoğlu)

İlay Erkök aslında ilk olarak Tolga Çevik’in asistanı güzel kız olarak tanınmıştır. Aslen manisalı olan İlay Erkök İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. İlay Erkök’ün ilk yükselişi ise Güneşi Beklerken dizisi ile olmuştur. İlay Erkök son dönemde ise İnadına Aşk ve Hayatımı Aşkı dizilerinde yardımcı kadın başrol oyuncu olarak yer almıştır.

Yaren Şadoğullarının bir başka güzel kızıdır. Aklı başında bir kız olan Yaren Reyyan ile amca kızıdır.

Ayda Aksel (Hanımağa Azize) (Azize Aslanbey)

Ayda Aksel ekim 1962’nin son günü doğmuştur. İstanbul’da doğan Ayda Aksel Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Sadri Alışık Tiyatrosunda da görev yapan Ayda Aksel tiyatrodan 2006 yılında Hatırla Sevgili dizisine geçerek ekranların tanınan bir oyuncusu olmayı başarmıştır. Ayda Aksel son olarak Gülperi dizisine konuk olsa da Poyraz Karayel, Kördüğüm ve Zengin Kız Fakir Oğlan dizilerinde yer alma başarısı göstermiştir.

Aslanbey ailesinin annesidir. Şadoğlu ailesine karşı içinde bitmek tükenmek bilmez bir intikam ile doludur. Azize hanım gerçekte ise çok merhametli bir insandır ama merhameti yüreğinde saklıdır.

Gülçin Santırcıoğlu (Sultan Aslanbey)

Gülçin Santırcıoğlu çok yönlü bir oyuncu ve sanatçıdır; aynı zamanda da müzisyen olan Gülçin Santırcıoğlu 1977 İzmir doğumludur ve 42 yaşındadır. Gülçin Santırcıoğlu son olarak Nefes Nefese ve Oyun Bozan dizilerinde yer almıştı. Aslında Diriliş Ertuğrul dizisinde hayat verdiği Çolpan hatun karakteri ile çok sevilmiştir. Kara Ekmek dizisinde hayat verdiği Pervin karakteri de Gülçin Santırcıoğlu için önemlidir.

Kalbinde kızından başka bir yer olmayan bir kadındır. Varı yoğu kızı Gönül’dür. Sutan olmaya yemin etmiştir. Bunun içinde kızını zengin Miran ile evlendirmek ister.

Macit Sonkan (Nasuh Şadoğlu)

Macit Sonkan son olarak Deli Gönül ve Nefes Nefese dizilerinde rol almıştır. 1953 doğumlu olan ve 65 yaşında olan Macit Sonkan İzmir Torbalı’da dünyaya gelmiştir. Devlet Tiyatroları sanatçısıdır. Sayısız sinama ve tiyatroda oynamış son dönmede ise sadece dizilerde dede veya ağa rolüyle karşımıza çıkmaktadır.

 Şadoğullarının babası olan Nasuh ağa sert ve acımazsız bir adamdır. Namus meselelerinde hiç affı yoktur.

Serdar Özer (Cihan Şadoğlu)

21 ocak’ta 1980’de İstanbul’da dünyaya gelen Serdar Özer 39 yaşındadır. Kıbrısta Turizm Otelcilik eğitimi alan Serdar Özer ilk dizisine 2003 yılında meşhur Hekimoğlu dizisi ile çıkmıştır. Özellikle Bana Sevmeyi Anlat dizisi ile tanınan Serdar Özer, Kaderimin Yazıldığı Gün dizisi ile yıldız olmayı başarmıoştır. Son olarak Kızlarım İçin dizisinde Yağız karakterine hayat veren Serdar Özer hayat verdiği kötü karkterler ile sevilmiştir.

HERCAİ NE DEMEK?

Hercai, hiçbir şeyde kararlı olmayan, bir dalda durmayan, bir işi sonuna değin götürmeyen, aşkta bağlılığı bulunmayan kimseye denmektedir.

HERCAİ KELİMESİNİ ANLATAN HİKAYE

Çok uzun yıllar önce iki kır çiçeği birbirlerine aşık olurlar. Her bahar diğer çiçekler gibi onlarda açıp güneşe merhaba derler.

Fakat bir bahar başlangıcı bu çiçeklerden biri diğerine; “biz diğer çiçekler gibi bu bahar açmayalım, kışın ortasında herkesin soğuktan kaçtığı karlı günlerde açalım ki, bütün doğa bize ait olsun” der ve ikisi de o bahar açmamaya karar verirler.

Biri açmak için kışın gelmesini ve karın yağmasını beklerken, diğeri o yaz açar.

O gün bugündür, karda açan ve sevgilisini bekleyen çiçeğe “KARDELEN” sevgilisini yarı yolda bırakan çiçeğe de “Hercai” denilir.

İşte bu yüzden hayırsız sevgiliye “Hercai” diye hitap edilir.

HERCAİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Mardin’in Midyat ilçesinde çekimleri devam eden Hercai dizisi sadece senaryosu ve oyuncuları ile değil Midyat’ın tarihi ve kültürel dokusu ile izleyiciyi büyülemeye geliyor. Özellikle Aslanbey ve Şadoğlu ailelerinin ikamet ettikleri büyük konaklar izleyicinin en çok dikkatini çekeceği yapılardan olacak.

HERCAİ DİZİSİ MARDİN’DE HANGİ KONAKTA ÇEKİLİYOR?

Hercai dizisi Mardin Midyat’a yolu düşenlerin yakından tanıyacağı Mardin Midyat Sıla Konağında çekiliyor. Bir çok kişi bu dev yapıyı Midyat Konuk Evi müzesi olarak da bilmekte. Aslında Sıla Konuk Evi ismi de Türkiye’nin gelmiş geçmiş en önemli dizilerinden biri olan Sıla dizisinin de bu konakta çekilmesinden geliyor. Konak, mimari yapısı ile büyüleyici bir görünüme sahip. Özellikle taş işçiliğinin güzelliği etkileyici.

Görkemli yapısıyla Midyat Konukevi eskiden bir Süryani aileye ait iken konak sahibi vefat edince devlete bağışlanmış ve şuanda kültürel gezilere açık bir açık hava müzesi olarak turistlerin ilgi odağı. Hercai dizisinin de Midyat Konukevinde çekilmesinden sonra daha da meşhur bir gezi noktası olacak gibi. Taş binaların oluşturduğu, dar ve eski sokaklar Hercai dizisinde hatırlayacağımız en önemli mekanlar olacak.

HERCAİ DİZİSİNDEKİ TARİHİ KÖPRÜ

Hercai dizisinin tanıtımında Miran ve Reyyan’ın atlar ile buluştuğu o tarihi köprü çokça merak edilmişti. Aslında Doğu Turlarının uğrak noktasıdır Malabadi Köprüsü. Miran Aslanbey ile Reyyan Şadoğlu’nun atlar ile buluştuğu o köprü Diyarbakır’ın Malabadi köprüsüdür. Diyarbakır ilimizin Silvan ilçesinde bulunan bu güzel köprü tarihe meydan okumaktadır.

HERCAİ NE DEMEK?

Hiçbir şeyde kararlı olmayan, bir dalda durmayan, bir işi sonuna değin götürmeyen, aşkta bağlılığı bulunmayan (kimse).

HERCAİ KELİMESİNİ ANLATAN HİKAYE

Çok uzun yıllar önce iki kır çiçeği birbirlerine aşık olurlar. Her bahar diğer çiçekler gibi onlarda açıp güneşe merhaba derler.

Fakat bir bahar başlangıcı bu çiçeklerden biri diğerine; “biz diğer çiçekler gibi bu bahar açmayalım, kışın ortasında herkesin soğuktan kaçtığı karlı günlerde açalım ki, bütün doğa bize ait olsun” der ve ikisi de o bahar açmamaya karar verirler.

Biri açmak için kışın gelmesini ve karın yağmasını beklerken, diğeri o yaz açar.

O gün bugündür, karda açan ve sevgilisini bekleyen çiçeğe “KARDELEN” sevgilisini yarı yolda bırakan çiçeğe de “Hercai” denilir.

İşte bu yüzden hayırsız sevgiliye “Hercai” diye hitap edilir.

HERCAİ DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Midyat’a, İstanbullu bir işadamı olarak gelen Miran Aslanbey, Nasuh Şadoğlu’na ortaklıktan fazlasını teklif eder: torunu Reyyan’ı da ister. Ancak yörenin en güçlü aile reisi Nasuh’un çok iyi bir kısmet dediği Miran için farklı planları vardır. Ona bir torun verecektir ama istediği torunu değil. Nasuh, Miran’ı kendi planına ikna etmeye çalışırken, Miran’ın planlarından habersizdir. İki erkek arasındaki verilecek karar merakla beklenirken, gelen haber Reyyan ve Yaren’in hayatını derinden etkileyecektir.

Midyat’ın binlerce yıllık geçmişinin izleri üzerinde yeşeren bir aşk hikayesi, iki ailenin kaderini nasıl etkileyecek? İstanbullu yakışıklı işadamı ile Midyat’ın güzelliği dillere destan Reyyan’ı kavuşabilecek mi? Hercai ilk bölümünde, ilk görüşte aşk ile büyük bir sınava tanıklık edecek!

HERCAİ DİZİSİ OYUNCULARI VE DİZİDEKİ KARAKTERLERİ

Akın Akınözü (Miran Aslanbey), Ebru Şahin (Reyyan Şadoğlu), Ayda Aksel (Azize Aslanbey), Serhat Tutumluer (Hazar Şadoğlu), Macit Sonkan (Nasuh Şadoğlu), Gülçin Santırcıoğlu (Sultan Aslanbey), Oya Unustası (Gönül Aslanbey), İlay Erkök (Yaren Şadoğlu), Tansu Taşanlar (Azad Şadoğlu)

HERCAİ AFİŞİNİ İZLEYİCİLER SEÇTİ!

Atv’nin heyecanla beklenen ve 15 Mart Cuma akşamı ilk bölümüyle ekrana gelecek yeni dizisi Hercai’nin hazırlanan afişleri atv’nin resmi sosyal medya hesaplarından ve atv.com.tr sayfasından izleyicilerin beğenisine sunuldu. Hepsi birbirinden başarılı olan afişler arasında yapılan seçimler sonucunda en çok beğenilen afiş birinci seçildi.

BİRİNCİ SEÇİLEN AFİŞ CUMA GÜNÜ GÜNAYDIN GAZETESİ’NDE

İzleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği seçimde 7 numaralı afiş oy çokluğuyla birinci seçildi ve Günaydın gazetesinde yer almaya hak kazandı.

Hercai dizisi yarın akşam Atv ekranlarında! Hercai ne demek? Yeni dizi Hercai 1. bölümden ilk kareler
Başrollerini Akın Akınözü, Ebru Şahin, Gülçin Santırcıoğlu, Serhat Tutumluer, Ayda Aksel, Macit Sonkan, Serdar Özer, Oya Unustası, Tansu Taşanlar, İnci Şen, Cahit Gök ve Eda Elif Başlamışlı’nın paylaştığı dizinin yönetmenliğini Cem Karcı, senaryosunu ise Eda Tezcan ve Feraye Şahin üstleniyor.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Hercai dizisi oyuncuları kimler? Hercai nerede çekiliyor? Ne zaman başlayacak? Başrol oyuncuları kimler? Hangi kanalda? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ