Haber Detayları

Son Dakika Haberler Huawei Telefonlarda Google Play Çalışmayacak mı

Son Dakika Haberler Huawei Telefonlarda Google Play Çalışmayacak mı

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı, etkisini teknoloji alanında da göstermeye başladı. Android İşletim Sistemi’nin geliştiricisi Google ile Çinli teknoloji şirketi Huawei arasındaki iş birliği askıya aldı. Huawei Telefonlarda Google Play Çalışmayacak mı haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Android İşletim Sistemi’nin geliştiricisi Google ile Çinli teknoloji şirketi Huawei arasındaki iş birliğinde önemli bir gelişme yaşandı. Google’ın ABD’nin kara listeye aldığı Huawei ile iş birliğini bitirdiği öğrenildi.

 GÜNCELLEME YAPILAMAYCAK

Google şirketinin sözcüsü “Şirketin talimata uyduğunu ve etkilerini gözden geçirdiklerini” bildirdi. Kararla birlikte Huawei markalı cep telefonlarına yeni Android güncellemesi yapılamayacak.

 

Reuters’a konuşan kaynaklara göre Huawei sadece Android’in genel sürümünü kullanabilecek. Huawei akıllı telefonlarından Play Store, Youtube, Gmail gibi tescilli Google uygulamalarına erişim sağlanamayacak.

ABD Başkanı Donald Trump Amerikan şirketlerinin ulusal güvenlik riski teşkil eden firmalara ait telekomünikasyon ekipmanlarını kullanmalarını yasaklayan kararnameyi imzalamıştı. Ticari kara listeye Huawei de eklenmişti.

ÇİNLİ HUAWEİ TEKNOLOJİSİ İLE ABD’Yİ SALLIYOR

Huawei’nin küresel akıllı telefon pazarındaki payı hızla yükselirken, 5G teknolojisinde ABD’yi geçerek yarışın en ön sıralarında yer alması ABD’de gözlerin Huawei’ye çevrilmesine neden oldu


Haberin detayını Kaynağından okumak için Huawei Telefonlarda Google Play Çalışmayacak mı TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ