Haber Detayları

Son Dakika Haberler Mabel Matiz'in babası Gazi Ali Karaca kimdir? Ne gazisi? Nerede gazi oldu?

Son Dakika Haberler Mabel Matiz'in babası Gazi Ali Karaca kimdir? Ne gazisi? Nerede gazi oldu?

Mabel Matiz'in babası Gazi Ali Karaca kimdir? Ne gazisi? Nerede gazi oldu? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Mabel Matiz'in babası Gazi Ali Karaca kimdir? Ünlü şarkıcı Mabel Matiz'in memleketi Mersin'de yaşayan babası Gazi Ali Karaca vefat etti.Ailesi hakkında çok bir şey bilinmeyen Mabel Matiz'in babası hakkında yaptığı paylaşım sevenlerini üzüyor.Babasının Gazi ünvanına sahip olması sonrasında vatandaşlar merakla Ne gazisi? Nerede gazi oldu? sorularını sormaya başladı.İşte Mabel Matiz'in babası Gazi Ali Karaca kimdir? Ne gazisi? Nerede gazi oldu? Sorularının cevapları haberimizde…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Mabel Matiz’in babası Gazi Ali Karaca kimdir? Türk Pop müziğinin yeni temsilcileri arasında yer alan Mabel Matiz’in babası Ali Karaca memleketi Mersin’de hayata gözlerini yumuyor. Hayranları tarafından üzüntüyle karşılanan olaylar sonrası Gazi Ali Karaca’nın hayatı merak konusu olmuş durumda.Ailesi hakkında çok bilgiye sahip olunmayan Mabel Matiz’in babası hakkında araştırma yapılıyor.İşte Mabel Matiz’in babası Gazi Ali Karaca kimdir? Ne gazisi? Nerede gazi oldu? Sorularının cevapları haberimizde…

Sanatçı Mabel Matiz’in Kıbrıs Gazisi olan babası Ali Karaca 66 yaşında kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Sanatçı gözyaşları içinde babasının tabutunu taşıdı

Mabel Matiz’in babası Ali Karaca memleketi Mersin’in Erdemli ilçesinde dün akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonrası Erdemli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayan Kıbrıs Gazisi Ali Karaca’nın cenazesi bugün Tömük Mahallesindeki evine getirildi.

Asıl adı Fatih Karaca olan Mabel Matiz’in, Kıbrıs Gazisi babası Ali Karaca önceki gün Mersin-Erdemli’de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Askeri törenle toprağa verilen Ali Karaca’nın cenazesinde Mabel Matiz ve kardeşi Selim Karaca da babalarına son görevlerini yerine getirdi.

Babasını kaybeden sanatçı Mabel Matiz, babasının fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşıp bir mesaj yayınladı. Matiz mesajında, “Hep seni bekledim. Hep senin özleminle yaşadım. Hep çok sevdim seni. Çok. Şöyle ağız dolusu bi’ diyemedim ya. Aşkolsun.
Tanıdığım en çalışkan, en dürüst, en yardımsever, en ağırbaşlı, en takıntılı, en sinirli, en komik ve en orjinal adam; canım babacığım Gazi Ali Karaca’yı kaybettik. Çok zormuş. Hem de çok. Kelimeler işe yaramıyor. Hem de hiç. Nur içinde, huzurla yatsın. Dilek ve taziyeleriniz için hepinize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

MABEL MATİZ KİMDİR?

Fatih Karaca (d. 31 Ağustos 1985, Mersin), bilinen adıyla Mabel Matiz, Türk şarkıcı, şarkı yazarı ve eski diş hekimi. Adı, Kumral Ada Mavi Tuna romanında yer alan “Tuna” karakterinin takma adı “Mabel” ve çok sarhoş, düşkün kimse anlamlarına gelen Eski Yunanca kökenli kelime matizin birleşiminden oluşur.

Hayatı

Babası kamyon şoförü, annesi ev hanımı olan Karaca 31 Ağustos 1985 yılında Mersin’in Erdemli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu ve liseyi Erdemli’de okumuş, üniversite eğitimini ise 2003-2008 yılları arasında İstanbul Üniversitesi diş hekimliği bölümünde almıştır. Çocukluk yıllarını, kendisine müzikal anlamda çok katkısı olduğunu ifade ettiği Erdemli’de geçirmiştir. 2011’de İstanbul Bilgi Üniversitesi insan hakları hukuku bölümünde başladığı yüksek lisans eğitimini 2014’te yarıda bırakmıştır.

Kariyeri

Müzik eğitimine üniversite zamanlarında aldığı gitar ve şan dersleri ile başlayan Mabel Matiz, ilk bestelerini de üniversite yıllarında yapmıştır. 2008’den bu yana kariyerini sürdüren sanatçı ilk şarkılarını kişisel ev kayıtları şeklinde oluşturmuş, bu şarkıları MySpace sayfası üzerinden anonim olarak yayınlamıştır. Mabel Matiz, şarkılarına ilgi gösteren Engin Akıncı ile tanışarak ilk albümünün hazırlıklarına başlamış, bu kapsamda proje dahilinde Alper Gemici ve Alper Erinç ile bir araya gelerek albüm için stüdyoya girmiştir.

Sahne adıyla aynı ilk albümü Mabel Matiz 11 Mayıs 2011’de piyasaya çıkmıştır ve bu albümden 5 şarkıya klip çekilmiştir.

Mabel Matiz’in, bütün aranjmanları Can Güngör ve Cihan Mürtezaoğlu’na ait olan, Mete Özgencil ve Yıldız Tilbe’nin katkılarıyla hazırladığı ikinci albümü Yaşım Çocuk 5 Ocak 2013’te piyasaya sürülmüştür. Albüm; Zor Değil, Aşk Yok Olmaktır, Yaşım Çocuk, Alaimisema gibi şarkılarıyla oldukça ses getirmiş, birçok ödül almış ve Milliyet Sanat Dergisi okurları tarafından “Yılın Albümü” seçilmiştir. Sanatçının, aynı yıl yayınlanan Aysel’in albümünde seslendirdiği Sultan Süleyman cover’ı tüm zamanların başarılı Türkçe cover yorumlarından biri olarak kabul edilmektedir.

Mabel Matiz 2013 yılı sonunda GQ Türkiye dergisinin Men Of The Year ödüllerinde “Yılın Müzisyeni” ödülüne layık görülmüştür. Sonraki yıl Yaşım Çocuk albümünde yer alan “Alaimisema” şarkısı 14 Temmuz 2014’te Radio Edit versiyonuyla single olarak yeniden yayınlanmış, kendi albümleri dışında Teoman, Göksel, Ayşegül Aldinç, Özge Fışkın, Burcu Tatlıses, Ceyl’an Ertem gibi sanatçıların albümlerinde söz yazarı ve besteci olarak da bulunmuştur.

13 Şubat 2015 tarihinde ise Can Güngör prodüktörlüğünde kaydettiği 3. albümü Gök Nerede’yi yayınlamıştır.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Mabel Matiz'in babası Gazi Ali Karaca kimdir? Ne gazisi? Nerede gazi oldu? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ