Haber Detayları

Son Dakika Haberler "Rusya tampon bölgede görev yapabilir!"

Son Dakika Haberler "Rusya tampon bölgede görev yapabilir!"

"Rusya tampon bölgede görev yapabilir!" haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye sınırında yaşanan son gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada, " Rusya'nın ateşkes imzalanan bölgelerde ve silahtan arındırılmış bölgelerde yeterli tecrübesi var. Rus askeri polisi bu bölgede görev yapabilir." ifadelerini kullandı.

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Çin ve Vietnam ziyaretleri öncesinde iki ülkenin basın organlarına yaptığı açıklamada Suriye’deki son gelişmeleri değerlendirerek, Rus askeri polisinin Türkiye-Suriye sınırında oluşturulacak tampon bölgede görev yapabileceğini söyledi.

Bakan Lavrov yaptığı açıklamada, “Rusya’nın ateşkes imzalanan bölgelerde ve silahdan arındırılmış bölgelerde yeterli tecrübesi var. Rus askeri polisi bu bölgede görev yapabilir.” dedi.

TÜRKİYE İLE AYNI FİKİRDE DEĞİLİZ

ABD destekli terör örgütü YPG/PKK hakkında da konuşan Lavrov, “Türkiye ile Kürt grupların terörist olduklarına ilişkin ortak görüş birliğimiz bulunmamaktadır.” dedi.

Türkiye’nın terör örgütü YPG/PKK’ya karşı olan tavrını “bireysel” olarak nitelendiren Lavrov, “Türkiye’nin endişelerini anlıyoruz anca sapla samanın birbirine karıştırılmaması gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

Haberin detayını Kaynağından okumak için "Rusya tampon bölgede görev yapabilir!" TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ