Haber Detayları

Son Dakika Haberler Spekülasyona kapılanlara ağır cezalar geliyor!

Son Dakika Haberler Spekülasyona kapılanlara ağır cezalar geliyor!

Spekülasyona kapılanlara ağır cezalar geliyor! haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün yaptığı konuşmada "Dövizi tırmandırmaya çalışıyorlar. Ey finans sektörünün içinde olanlar, kalkıp da piyasadan dövizleri toplayıp, döviz yükselecek şöyle olacak böyle olacak bu tür provakatif eylemlerin içerisine giriyorsanız bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz." demişti. O provokatiflere ağır cezalar geliyor.

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Cuma günü kurlarda gerçekleşen spekülatif atak sonrası Türk Lirası’na karşı açık pozisyonda olan bankaların, pozisyonlarını kapatmadığı ve cezalarla karşı karşıya kalabilecekleri ifade edildi.

Dün öğle saatlerinde, cuma gününden beri yaşanan süreci anlatan bir bankacı, dün akşam itibari ile Türk Lirası’nda açığa satış yapan bankaların ikinci günde de açıklarını kapatmadıklarını ve temerrüde düştüklerini ifade etti.

MERKEZ’DEN VE BDDK’DAN NET TAVIR

Mevcut duruma karşı Merkez Bankası ve BDDK’nın çok net tavır ortaya koyduğu bilgisini edindiğini dile getiren bankacı isim, “Karşılaştıkları durum çok net. Türk Lirası’na karşı aldıkları bu pozisyonu 3. günde de sürdürebileceklerini düşünmüyorum. Zira Merkez Bankası ve BDDK’nın eli çok güçlü. Geçici hatta kalıcı olarak ödeme sistemlerinden çıkarılma ile karşı karşıya kalabilirler. Citibank, JP Morgan ve Deutsche Bank gibi uluslarası bankaların adı geçiyor.” ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası ve BDDK’nın kararlı duruşunun altını çizen kaynak, “Görünen o ki, Türkiye Cumhuriyeti kurumları ağustostan büyük dersler çıkarmış, yabancı bankalar ise bunu görememiş” dedi.

Haberin detayını Kaynağından okumak için Spekülasyona kapılanlara ağır cezalar geliyor! TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ