Haber Detayları

Son Dakika Haberler THY personel alımı 2019! Nasıl başvuru yapılır?

Son Dakika Haberler THY personel alımı 2019! Nasıl başvuru yapılır?

THY personel alımı 2019! Nasıl başvuru yapılır? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

THY personel alımı 2019! 2018 yılında rekor üstüne rekor kıran Türk Hava Yolları, iş arayan vatandaşları heyecanlandıracak bir açıklama yaptı. 8 bin personel alımı gerçekleştireceğini açıklayan THY'nin bu açıklamasının ardından internette konu hakkında araştırmalar başladı. Nasıl başvuru yapılır, başvuru şartları nedir, başvurular ne zaman başlayacak gibi sorulara yanıt aranıyor. Biz de bu konuyu sizler için inceledik ve haberimize ekledik. İşte THY personel alımı 2019! Detaylar haberimizde…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

THY personel alımı 2019! Geçtiğimiz yıl 75 milyon yolcu ve yüzde 82’lik doluluk oranına ulaşarak rekor üstüne rekor kıran Türk Hava Yolları vatandaşları heyecanlandıracak bir açıklama yaptı. 8 bin personel alacağını açıklayan THY’nin bu açıklamasının ardından internette başvuru şartları ve başvuruların nasıl yapılacağı araştırılmaya başladı. Biz de bu konuyu sizler için inceledik ve haberimize ekledik. İşte THY personel alımı 2019! Ayrıntılar haberimizde…

THY PERSONEL ALIMI 2019!

Bu yıl sadece THY bünyesine 3 bin 200 kişi alacaklarını söyleyen İlker Aycı, iştirak şirketleriyle birlikte toplam istihdam edilenlerin sayısının 8 bini bulacağını, böylece toplam çalışan sayısının da 70 bine yaklaşacağını söyledi. Dünyada en fazla ülkeye uçuş yapan havayolu olduklarını vurgulayan Aycı, “124 ülkeye ve 306 noktaya uçuyoruz. Geçen yıl yolcu sayısını yüzde 10 artırarak 75 milyona çıkardık. Bu yılki hedef 80 milyon” dedi.

KARGODA GÖZÜ LİDERLİKTE

En hızlı büyümenin kargoda olduğuna dikkat çeken Aycı, şunları söyledi: “En fazla ülkeye uçarak yakaladığımız liderliği kargoya da taşıdık. Bugün 124 ülkeye taşıma yapıyoruz. Kargoda geçen yıl yüzde 25 büyüdük. 1.4 milyon ton yük taşıyarak, 1.6 milyar dolar gelir elde ettik. Dünyanın 8’inci büyük kargo şirketiyiz. Hedefimiz liderlik. Bulunduğumuz coğrafya bile bize lider olmayı emrediyor. Bu yıl 2 milyon tona ulaşmayı hedefliyoruz.”

TEK ODAKLANDIĞIMIZ ŞEY…

İstanbul Havalimanı’na taşınmayı 10-12 gün içinde yapacaklarını aktaran İlker Aycı, “THY, 86’ncı yılında dünyanın en büyük havalimanı ile onurlandırılıyor. Bu onuru bize verenlere, bu ülkeye borcumuz var, mahcup olamayız. Tek odaklandığımız şey taşınmayı yüzümüzün akıyla gerçekleştirmek. İnsanlarımıza ‘THY gitti operasyona hakim oldu’ dedirtmek istiyoruz. Bu konuda canla başla çalışıyoruz” diye konuştu.

1100 KİŞİYLE REHBERLİK EDECEK

-İstanbul havalimanı’nı santim santim, nokta nokta ezberleyip hakim olduktan sonra tıpkı atatürk havalimanı’nda olduğu gibi operasyonel mükemmelliği ve optimizasyonu süratle tamamlamak istediklerini ifade eden İlker aycı, “THY olarak önümüze koyduğumuz en büyük meydan okuma budur. Bunu ne kadar süratle başarırsak hem bilançomuzu hem de yolcularımızın kalbindeki yerimizi korumuş oluruz.yolcularımızı rahat ettirmek birinci önceliğimiz” dedi.

-Bu kapsamda sadece terminal içinde yolcuların yönlendirilmesi için 1100 kişi aldıklarını söyleyen aycı, şöyle konuştu: “ayrıca yolcuların sorun yaşamaması için neler yapması gerektiğiyle ilgili sosyal medya üzerinden videolar yayınlayacağız. yolcular gelmeden sanal olarak deneyim yaşayacak. nereden girip, nereye gideceğini, nereye park edeceğini bilecek. havalimanı çok büyük.yolcu uçağı kaçırabilir. Bu konuda da belli bir süre kolaylık sağlayacağız.”

500 UÇAKLI FİLO OLACAK

İlker Aycı, THY’nin şu anda 332 uçağının bulunduğunu, bunun 22’sinin kargo uçağı olduğunu söyledi. 2023’e kadar 476, sonra da 500 uçağa ulaşmayı hedeflediklerini aktaran Aycı, “Dünyanın en genç ve modern filosuna sahibiz. 6 Boeing 787-9 Dreamliner haziranda filoya katılacak. 3 adet 777 kargo uçağı da 2019 ve 2020’de filoya dahil olacak” dedi.

YENİ ÜNİFORMA HAZİRANDA

Kabin üniformalarının ünlü İtalyan modacı Ettore Bilotta imzasıyla geçtiğimiz aylarda yenilendiğine dikkat çeken Aycı, haziran itibarıyla tüm filoda kullanılmaya başlanacağını söyledi. Aycı, üniformaların ‘flow-akış’ detayı ile kesintisiz ve tam hizmet anlayışını sembolize ettiğini de aktardı.

SIFIR ATIK ANLAYIŞI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen çevre dostu ‘sıfır atık projesi’ni hatırlatan İlker aycı, THY olarak bu kapsamda yaptıklarını şöyle özetledi: “Uçuşlara; 24 ton plastik, 84 ton cam ambalaj, 1200 ton gazete, dergi vs. atık kaynağında ayrıştırılarak geri dönüşümü sağlandı. uçaklarda yolcu kullanımı sonrası atık olarak oluşan yastık kılıfı, battaniye gibi 16.3 ton tekstilden iplik yapıldı.”

SON ÇEYREKTE 3 MİLYAR DOLAR GELİR

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün de Twitter’dan önemli rakamlar açıkladı. Üstün, “Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı olarak 2018 yılında 1 milyar 191 milyon dolar Esas Faaliyet Kârı gerçekleştirdik. Hem yolcu hem de kargo gelirlerini önemli ölçüde arttırmayı başardık, 2018 yılının 4. çeyreğinde yaklaşık 3 milyar dolar gelir elde ettik. Bu başarılı performansı ile yıllık satış geliri de bir önceki yılın aynı dönemine göre %17 artarak 12,9 milyar dolara ulaştı” dedi.

TÜRK HAVA YOLLARI (THY)

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı (BIST: THYAO ), Türkiye’nin bayrak taşıyıcı ulusal hava yolu şirketidir. Türk Hava Yolları’nın merkezi İstanbul’dadır. Türk Hava Yolları’nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar uzanmaktadır. 2015 yılında 61,2 milyon, 2018 yılında 75,2 milyon yolcu taşımıştır.

Skytrax’ın 2016 ödüllerine göre arka arkaya 6. kez Avrupa’nın en iyi hava yolu seçilmiştir ve hâlihazırda dünyanın en iyi 4. havayoludur. Ayrıca pek çok alanda yüksek dereceler elde etmiştir. Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları; 120 ülkede, 49’u iç hat, 243’ü dış hat olmak üzere 292 şehir ve 300 havaalanına uçmaktadır. Bu geniş uçuş ağı sayesinde dünyanın en çok ülkesine sefer düzenleyen havayolu unvanına sahiptir.

24 Şubat 2017 yılında yayımlanan kararname ile devlete ait %49,12 oranındaki hissenin Türkiye Varlık Fonu’na devredilmesi kararlaştırılmıştır.

Tarihçe
İlk yıllar
20 Mayıs 1933 tarihli 2186 sayılı kanunla kurulan ve ilk adı Havayolları Devlet İşletme İdaresi olan Türk Hava Yolları, 1935 yılına kadar Millî Savunma Bakanlığı’na bağlı kaldıktan sonra 2744 sayılı kanunla, Bayındırlık Bakanlığı’na bağlanmıştır. 5 uçak ve 23 koltuk kapasitesi ile Ağustos 1933 tarihinde operasyona başlamıştır. İlk uçağı Amerikan Curtiss imalatı 208 seri numaralı Kelebek adı verilen King Bird D-2 uçağı idi. Tanesi 25.555 dolara satın alınan çift motorlu uçak, sadece beş yolcu taşıyabiliyordu. Uçağın ilk seferi 3 Şubat 1933’te İstanbul’dan Eskişehir aktarmalı Ankara uçuşu olmuştur. King Bird D-2’ler 1937’de yerini İngiliz De Havilland imalatı Dragon Rapid’lere bırakmıştır.

1933 yılındaki filo:

2 adet King Bird (5 koltuklu)
2 adet Junkers F-13 (4 koltuklu)
1 adet Tupolev ANT-9 (10 koltuklu)

1935 yılında Bayındırlık Bakanlığı’na, 03.06.1938 tarih ve 3424 sayılı kanunla, Devlet Hava Yolları Umum Müdürlüğü’ne çevrilmiş ve katma bütçeli bir idare olarak Ulaştırma Bakanlığı’na bağlanmıştır. 21 Mayıs 1955 tarihli ve 6623 sayılı kanunla Devlet Hava Yolları Umum Müdürlüğü kaldırılmış, Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı adı ile “her nevî hava nakliyatı ve buna müteferri yapmak ve hususî hukuk hükümlerine göre idare edilmek üzere Hükûmete bir Anonim Ortaklık kurma” yetkisi verilmiştir. 20 Şubat 1956 tarihinde Esas Mukavelenâmesi’nin Bakanlar Kurulu’nca tasdik edilmesi, Ticaret Sicili’ne kayıt ve ilan olunması ile Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı kurulmuş ve 1 Mart 1956 tarihinde faaliyete geçmiştir. Kuruluşundaki sermayesi 60 Milyon TL idi.

Haberin detayını Kaynağından okumak için THY personel alımı 2019! Nasıl başvuru yapılır? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ