Haber Detayları

Son Dakika Haberler Yeni Zelanda’da Müslümanları Öldüren Kişiden Türkiye’ye Tehdit

Son Dakika Haberler Yeni Zelanda’da Müslümanları Öldüren Kişiden Türkiye’ye Tehdit

Yeni Zelanda’da Müslümanları Öldüren Kişi Türkiye’yi de Tehdit etti. İki camiye Yeni Zelanda’da eş zamanlı olarak saldırı düzenlendi. Saldırgan Youtube sayfasında 70 sayfalık bir manifesto yayınlandığı da ortaya çıktı. O manifestoda Türkiye’ye de ciddi tehditler var. Yeni Zelanda’da Müslümanları Öldüren Kişiden Türkiye’ye Tehdit haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Yeni Zelanda’da iki camiye saldırı düzenlendi. ChristChurch kentindeki iki camiye, cuma namazı sırasında silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırganın, kendi YouTube sayfasından 70 sayfalık bir manifesto yayınlandığı ortaya çıktı. O manifestoda Türkiye’ye de ciddi tehditler var.

Yeni Zelanda’da camiye saldırıyı gerçekleştiren saldırganın, kendi YouTube sayfasından 70 sayfalık bir manifesto yayınlandığı ortaya çıktı.

İskoç bir aileden gelen ve Avustralya’da doğan Brenton Tarrant isimli saldırganın 28 yaşında olduğu tahmin ediliyor.

Görüntülerde 5 silahla birlikte yolculuk yapan saldırgan, bir yandan da müzik dinlerken görülüyor.

Saldırganın akıl sağlığının yerinde olmadığı yönünde yorumlar da yapılıyor.

Saldırıyı bilgisayar oyunlarına benzer şekilde gerçekleştirdiği gözlenen saldırganın, saldırı sırasında silahın şarjörünü birçok kez değiştirdiği görülüyor. Aracından inen saldırgan caminin kapısından girer girmez ateş etmeye başlıyor.

Silahların üzerinde, daha önce dünyanın başka bölgelerinde Müslümanlara saldırı düzenleyenlerin isimleri yer alıyor.

Saldırıyı 2 yıl önce planlayan Tarrant’ın manifestosunda Türklerle ilgili bir bölüm de yer alıyor.”Türklere” başlığının yer aldığı bölümde şu ifadelere yer verilmiş:

“Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz’ın Doğu yakasında.”Ama Boğaz’ın Batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, Avrupa’ya gelirseniz sizi öldüreceğiz.Konstantinopolis’e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak”


Haberin detayını Kaynağından okumak için Yeni Zelanda’da Müslümanları Öldüren Kişiden Türkiye’ye Tehdit TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ