Haber Detayları

Son Dakika İŞKUR ev hanımlarına evde iş imkanı 2019!

Son Dakika İŞKUR ev hanımlarına evde iş imkanı 2019!

İŞKUR ev hanımlarına evde iş imkanı 2019! haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

İŞKUR ev hanımlarına evde iş imkanı 2019! İŞKUR tarafından açıklanan, çalışmayan annelere ve ev hanımlarına destek olmak ve girişimcilik fırsatı sunmak adına başlatılan 'Anne projesi' büyük bir heyecana yol açtı. İnternette İŞKUR ev hanımlarına evde iş imkanının şartları ve başvuru tarihi araştırılmaya başlandı. Annelere günlük 80 TL mi verilecek, nasıl başvuru yapılır sorularına yanıt aranıyor. Merak edilen soruların yanıtları haberimizde. İşte İŞKUR Anne Projesi başvuru tarihi ve detaylar…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

İŞKUR ev hanımlarına evde iş imkanı 2019! Ev hanımlarına ve çalışmayan annelere destek amacıyla İŞKUR tarafından başlatılan ‘Ev hanımlarına evde iş imkanı’ projesi büyük mutluluğa yol açtı. İnternette ise İŞKUR anne projesi başvuru tarihi ve başvuru şartları araştırılıyor. İşte merak edilen konu hakkındaki tüm ayrıntılar. İŞKUR ev hanımlarına evde iş imkanı 2019!

İŞKUR EV HANIMLARINA EVDE İŞ İMKANI 2019!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işte anne projesi kapsamında işsiz annelere günlk 80 TL ödeme yapacak ve İŞKUR kadın İstihdamının İşte Anne Projesi İle Desteklenmesine İlişkin Uygulama Usul Ve Esaslarını şu şekilde açıkladı…

Türkiye İş Kurumu (Kurum) tarafından istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak üzere düzenlenen aktif işgücü hizmetleri kapsamında usul ve esasları Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği (Yönetmelik) ile belirlenen mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programları uygulanmaktadır.

100 Günlük Eylem Planı ile hayata geçirilmesi öngörülen eylemlerden birisi olan “Kadın İstihdamının İşte Anne Projesi İle Desteklenmesi” eylemi kapsamında Kurumumuz tarafından düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına veya işbaşı eğitim programlarına katılması uygun bulunan ve belirlenen gruplar içerisinde yer alan kadınlara, kursa veya programa devam ettikleri günler için Kurum Yönetim Kurulunca belirlenen tutarda kursiyer veya katılımcı zaruri gideri ödenmesi öngörülmüştür.

0-15 YAŞ ÇOCUĞU OLAN

Bu şartı yerine getiren kadınlara, İşkur tarafından düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına ya da işbaşı eğitim programlarına katılmaları halinde; kursun devam ettiği sürece ödeme yapılıyor. 15 yaşına kadar çocuğu olan annelere, İşkur programlarına katılmaları halinde devletin aylık ödediği tutar 2400 liraya çıkıyor.

SİGORTA PRİMİ DAHİL

Annelerin iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi ile genel sağlık sigortası primi de karşılanıyor. Proje kapsamında işbaşı eğitim programları, bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay olarak uygulanıyor. Programlar günde en az 5, en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü aşmamak kaydıyla haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde planlanıyor.

İŞTE ARANAN ÖZELLİKLER:

İşkur’a kayıtlı işsiz olmak.

İşverenin birinci veya ikinci dereceden akrabası ya da eşi olmamak.

Emekli olmamak.

Başvurudan önceki 3 ay işverenin çalışanı olmamak.

Başvurudan önceki son 1 ay içinde emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olmak.

İş ve meslek danışmanlığından faydalanmış olmak.

BU ŞARTLARA DİKKAT!

Destekten yararlanmak için 0-15 yaş arasındaki çocuğu olan kadınların çocuk sahibi olduklarına dair belgeyi İşkur’a vermeleri gerekiyor. İŞKUR, il müdürlüklerinde İşte Anne Birimi kuracak.

Haberin detayını Kaynağından okumak için İŞKUR ev hanımlarına evde iş imkanı 2019! TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ