Haber Detayları

Son Haber ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield oldu!

Son Haber ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield oldu!

ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield oldu! haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

ABD Senatosu'nun Büyükelçi David Satterfield'ın ABD'nin Ankara Büyükelçiliği görevini onayladığı açıklandı. ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, kararı sosyal medyadan "Size harika bir haberimiz var" sözleriyle duyurdu.

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçiliği, Büyükelçi David Satterfield‘ın ABD’nin Ankara Büyükelçiliği görevinin onaylandığını açıkladı.

Yapılan açıklamada, “Size harika bir haberimiz var! Dün gece, ABD Senatosu, Büyükelçi David Satterfield’ın ABD’nin Ankara Büyükelçiliği görevini onayladı. Yakın bir gelecekte kendisini karşılamak için sabırsızlanıyoruz. Bizi izlemeye devam edin!” denildi.

DAVID SATTERFIELD KİMDİR?

Amerikan Dışişleri Bakanlığı’nın Orta Doğu işlerinden sorumlu Müsteşar Yardımcısı görevinde bulunan David Satterfield, Dışişleri’ne 1980’de girdi. 2009 Temmuz’dan 2017 Ağustos’a kadar Sina Yarımadası Çokuluslu Güçler direktörlük görevini üstlendi. Arapça ve Fransızca bilen Satterfield, Dışişleri Bakanlığı bünyesinde Irak Koordinatörlüğü, danışmanlık, Mısır ve Lübnan Büyükelçiliği görevlerinde bulundu.

Haberin detayını Kaynağından okumak için ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield oldu! TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ