Haber Detayları

Son Haber İstanbul İcra Müdürlüğü Fleetcorp araç satışı! Fleetcorp icralık araç satışı nasıl olacak? Nerede yapılacak?

Son Haber İstanbul İcra Müdürlüğü Fleetcorp araç satışı! Fleetcorp icralık araç satışı nasıl olacak? Nerede yapılacak?

İstanbul İcra Müdürlüğü Fleetcorp araç satışı! Fleetcorp icralık araç satışı nasıl olacak? Nerede yapılacak? haberi hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar haberimizde

İstanbul İcra Müdürlüğü Fleetcorp araç satışı! Bültenlere düşen son dakika ile Türkiye'de de araç kiralama sektörünün önde gelen isimlerinden Fleetcorp'un iflasının ardından, 26 bin aracı İstanbul İcra Müdürlüğü tarafından satılığa çıkarıldı.Araçların nasıl satılacağı ve nerelerde bulunacağı İcra Müdürlüğü tarafından açıklanıyor.İşte İstanbul İcra Müdürlüğü Fleetcorp araç satışı! Fleetcorp icralık araç satışı nasıl olacak? Nerede yapılacak? Sorusunun cevabı haberimizde…

Superhabertv sitesinde yer alan habere göre

İstanbul İcra Müdürlüğü Fleetcorp araç satışı! Türkiye’de 26 bin araçlık filosu ile faaliyet gösteren Fleetcorp’un iflasıyla birlikte bünyesindeki araçlar, İstanbul İcra Müdürlüğü tarafından satışa çıkarıldı.Bünyesinde üst sınıftan alt sınıfa kadar bir çok araca sahip olan firmanın araçları her kesimden alıcıya fırsat sunuyor.Araçların nasıl satılacağı ve nerelerde bulunacağı İcra Müdürlüğü tarafından açıklanıyor.İşte İstanbul İcra Müdürlüğü Fleetcorp araç satışı! Fleetcorp icralık araç satışı nasıl olacak? Nerede yapılacak? Sorusunun cevabı haberimizde…

Araç kiralama sektörünün önde gelen isimlerinden Fleetcorp’un iflasının ardından, 26 bin aracı İstanbul İcra Müdürlüğü tarafından satılığa çıkarıldı.

Türkiye’de 26 bin araçlık filosu ile faaliyet gösteren Fleetcorp’un iflasıyla birlikte bünyesindeki araçlar, İstanbul İcra Müdürlüğü tarafından satışa çıkarıldı.

Alacaklı bankalara ve finans kurumlarına toplam 1.3 milyar TL borcu olan firmanın iflası ile birlikte İstanbul’daki bir çok otopark bu firmaya ait araçlarla dolma noktasına geldi. Bünyesinde üst sınıftan alt sınıfa kadar bir çok araca sahip olan firmanın araçları her kesimden alıcıya fırsat sunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan icraburada.com sahibi Caner Çakı; araç alacak olanlar için bunun büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Çakı, Fleetcorp’un iflasını vermesinin ardından söz konusu araçların değerlerinin yarı fiyatına satışa çıktığını belirterek; “Bir süre önce faaliyetlerine son veren Türkiye’nin en büyük araç kiralama şirketlerinden biri olan Fleetcorp resmen iflas etti. Bu dev kiralama şirketinin araçları yarı fiyatına satışa çıkmış durumda. Bu araçlar, alıcılar için bulunmaz bir fırsattır. Bu araçların satışları için ne kadar çok başvuru olursa o kadar iyi olacağını düşünüyorum. İhaleye girecek olan vatandaşlarımız mutlaka bu araçları piyasa değerinin altında alacaktır. Bu arada 26 bin araçlık bir filodan bahsediyoruz ve bu filonun değeri bir servettir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes ihaleye katılabilir. Araç almak isteyenler konuyla ilgili bilgileri sitemizi ziyaret ederek alabilirler. 26 bin araçlık filodan herkese uygun bir araç olduğunu düşünüyorum” dedi.

Filo kiralama şirketi Fleetcorp’un faaliyetlerini durdurma kararı son 1 haftadır gündemi meşgul ediyor. Posta.com.tr’nin haberine göre, olaydan hem müşteriler hem de galericiler mağdur. Peki bu noktaya nasıl gelindi? Temelleri 1996’da vergi ve teşvik avantajından yararlanmak için Manisa’da atılan ve ismi Do-Car Operasyonel Taşıt Kiralama AŞ olan şirket, 2007’de el değiştirmişti.

Sektörün ilk şirketi olan Do-Car, 3200 araçlık filoya ulaşınca 2007’de Kuveytli ‘The International Investor’ satın aldı ve adı Fleetcorp oldu. Şirket zamanla büyüdü ve 24 bin filoluk bir dev ortaya çıktı. Daha sonra nakit yönetiminden kaynaklı sıkıntılar başladı. Dövizdeki artış, sigorta maliyetleri derken filodaki araç sayısı 13 bine kadar geriledi. İşyapanlarmağDur Mali darboğaz nedeniyle şirketin ortaklık yapısı da değişti. Borçlarını ödeyemeyen Fleetcorp Taşıt Kiralama AŞ’nin yüzde 75 hissesi bir ay önce Kuveytli iki bankaya geçti. Şirketin faaliyetleri de geçen hafta itibarıyla durdu. Çalışanlar, müşteriler ve araç alan galericiler muhatap yönetici bulamıyor. Bu arada Fransız CEO Dominique Cardineau ayrılana kadar işler yolunda gitmiş.

Zordayken bile 50 bin dolar kira

Şirketin zor durumda dahi Etiler’deki merkez binasında aylık 50 bin dolar (yaklaşık 260 bin lira) kira ile faaliyet gösterdiği, normalde benzer şirketlerin 10-15 bin liralık kiralarla faaliyet gösterdiği ifade ediliyor. Bir de araçların çoğu iki yılda bir yenileniyor. Satarken zorlanmayan şirketler yeni araç alırken zamlı fiyattan aldığı için maliyet sıkıntısı yaşıyor.

Trafikte çevrilen araç bağlanıyor

Bankalara ve finans kuruluşlarına 1.3 milyar lirayı bulan Fleetcorp’un faaliyetlerinin durması, bireysel kiralama yapan çok sayıda kişiyi de mağdur etmiş durumda. Tepkilerini özellikle Twitter üzerinden dile getiren vatandaşlar, “Çalıştığım şirket Fleetcorp’tan araç kiralamıştı. Polis çevirip el koydu” diyor

Mağdur galericiler kapıya dayandı

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen çok sayıda galerici şirketin Etiler’deki merkez binasının önünde toplanıp yetkililere ulaşmaya çalıştı.

Haberin detayını Kaynağından okumak için İstanbul İcra Müdürlüğü Fleetcorp araç satışı! Fleetcorp icralık araç satışı nasıl olacak? Nerede yapılacak? TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ